Ukazuje se, že PePa nakonec asi zelený mozek mít nebude, protože absolutně nechápe, jak funguje zásadní nástroj ochrany proti změnám klimatu – neježdění auty a na motorkách. Nerozumím tomu, jak přesně nám chtějí ti nahoře vnutit přesvědčení, že spalovací motory jsou fuj, fuj, hanba, když sami lítají jak vzteklí tryskáči nebo zcela zbytečně jezdí na silných strojích a čmoudí po celém širém okolí a do ovzduší vnášejí tolik CO2, že to nakonec zahubí všecky lední medvědy.

Jako by nestačilo, že se ten senilní dědek cpe svíčkovou a hotdogy, musí ještě ničit budoucnost tím, že si vozí zadek na motorce z dílny BMW. Navíc má tu drzost za něco tak zhýralého a nesolidárního a neodpovědného vyhazovat naše peníze, které nám vláda ukradne z kapes v rámci tzv. daní.

Člověku prostě jen spadne brada a nevěřícně zírá na to, co si novodobé panstvo dovoluje, když po poddaných žádá naprosté odříkání. Někdy mi proto přijde na mysl, že během Francouzské revoluce zdrcený lid přesně věděl, proč s Marií Antoniettou jednali tak, jak jednali. A to mi jí dřív bývalo i líto. Škoda, že ti, co se po králi chopili moci, byli snad ještě větší psychopati. Tak to ale chodí, na politickém barometru je jednoduše setrvalá níže.

Za pronájem v následujících šesti měsících zaplatí celkově 144 tisíc korun, dvanáct tisíc měsíčně za každý stroj. Pak policie počítá s tím, že po skončení pronájmu stroje koupí. „Vzhledem k dlouhodobé potřebě zajištění této činnosti předpokládáme, že v Útvaru pro ochranu prezidenta bude trvale rozšířen počet služebních dopravních prostředků právě o motocykly,“ řekl Josef Bocán z policejního prezidia.

Proč nejíte koláče, spodino, nemáte-li na chleba? (A ano, vím, že to M. A. asi nikdy neřekla, ale je to tak trefné.)

Protože mne baví mít PePu na mušce, hned jsem mu poslala novou žádost o informace. Jsem zvědavá, jak ti drzí kojoti z jeho kanceláře tentokrát odpoví. Dostanu z nich už něco, nebo se to nikdy nepodaří?

Žádost o info zde.