Dnes jsme jeli z Brna domů, ale dostali jsme se do pěkně ošklivé kolony, takže jsem začala strašlivě zuřit. Nicméně David to naštěstí šikovně objel a já se mohla zase začíst do oblíbeného sarkastického webu jménem Novinky.cz . Narazila jsem na vypečený textík s názvem „Válek chce od října jeden antigenní test zdarma„. V něm se píše:

Vláda pak podle něj nechystá drakonická opatření. „Potvrdilo se, že drakonická opatření, která byla zaváděna, znamenala jen ekonomické ztráty. Dnes je to zbytečné. Nehodláme se vydávat cestou pseudozemí, jako je Severní Korea,“ prohlásil.

Web konkurující svým břitkým humorem Novinkám, uvedl:

„Rozhodně nebudeme proti covidu zavádět žádná drakonická opatření. Jak se totiž ukázalo, ta v minulosti neměla větší efekt, ale znamenala obrovské ztráty v hospodářství. V dnešní situaci jsou už takové restrikce zbytečné a vyspělé státy už k nim nesahají,“ řekl ministr.

No teda! Chápete tu bombu všech bomb? David nelenil a na můj popud sepsal žádost o informace adresovanou právě Válečkovi. Ptá se, z čeho ministr při svých odvážných přiznáních o tom, že šlo o jednu obrovskou chybu, která nás stála všechno, vycházel. Gró žádosti o informace je následující:

Dobrý den,
na základě zákona o svobodném přístupu k informacím žádám o poskytnutí
těchto informací v souvislosti s vyjádřeními ministra zdravotnictví
Válka, které byly zveřejněny v článku „Válek chce od října jeden
antigenní test zdarma“, který byl na serveru Novinky.cz zveřejněn
dnešního dne

1) Zda pan ministr při sdělení
„„Potvrdilo se, že drakonická opatření, která byla zaváděna, znamenala
jen ekonomické ztráty. Dnes je to zbytečné. Nehodláme se vydávat
cestou pseudozemí, jako je Severní Korea,“ prohlásil.“ vycházel z
nějakých odborných podkladů, nebo zda vyházel z nepodložených dezinformací? 2) Pokud vycházel z podkladů, tak žádám o sdělení z jakých konkrétně (žádám
o přesnou citaci podkladu a pokud jde o podklad veřejně přístupný na
internetu, pak také o zaslání odkazu na tento podklad)

3) Má ministerstvo zdravotnictví zpracovánu strategii (případně zda ji připravuje) k tomu, aby se něco podobného (zavádění drakonických opatření, která znamenají pouze
ekonomické ztráty) neopakovalo?

3) Provede ministerstvo na základě uvedeného zjištění další kroky k tomu, aby byla

vyvozena odpovědnost za přijímání a vynucování takových až totalitních opatření,
která byla zbytečná a pouze poškodila ekonomiku?

4) Jak ministerstvo zdravotnictví tyto poznatky zohlední v rámci
probíhajících soudních sporů, kdy žalobci poukazovali či poukazují přesně na to, že
byli opatřeními zbytečně omezováni na svých právech?


Já se těším na odpověď, vy taky? A co na to soudy? Taková podpásovka za to, že hájily vládu víc než dva roky zuby nehty? No fuj.

Kromě výše uvedeného se dnes výborně bavím nad zprávami o vopičích neštovicích šířících se Prahou. Jakpak tomu, milá paní Jágrová, přispěje, že jste na můj popud nezakázala Prague Pride? Budu psát další žalobu a žádat vaši hlavu na stříbrném podnose nebo ne? Jsem jak na trní z příslibu tolika nových vzrušujících zážitků, to vám povím, Zdeňko. Už aby byl konec srpna!

Odpadní vody v Praze se od začátku srpna testují i na opičí neštovice. V tiskové zprávě o tom informovaly Pražské vodovody a kanalizace (PVK). Výsledky vyhodnocuje Vysoká škola chemicko-technologická (VŠCHT) a Vojenský zdravotní ústav. Podobně už téměř rok sledují v odpadních vodách výskyt covidu-19. Výsledky očekávají na konci srpna. Laboratoře potvrdily dosud 35 případů opičích neštovic, z nich 27 v metropoli.

Lidi, tak se na to musí – namísto brečení a anříkání dobrá zábava! Chcete-li radu, dobrá jedenáctka vám hodně pomůže dívat se na svět z té lepší stránky!