Jak jistě víte, poslala jsem Lidlu předžalobní výzvu za tu jeho odpornou klimatickou přetvářku. Na jednu stranu tahleta korporace tvrdí, jak moc jí leží na srdci osud planety a hlavně klima, na straně druhé pak rozdává plnými hrstmi nechutné plastové Stikeez dovezené beztak z Číny.

Lidl je ale bačkora a na předžalobní výzvu nereagoval. Protože mne opravdu nebaví, jak jsou nadnárodní mamutí společnosti drzé a jak kážou obyčejným lidem pít recyklovanou vodu bez bublinek a samy se cpou hovězími steaky z Argentiny, podala jsem na Lidl žalobu. Jen ať si kojoti z jeho vedení nemyslí, že jim bude tohleto špatné chování procházet a že spotřebitelé jsou takoví idioti, že s povděkem a shrbenými zády přijmou to, co jim bude někdo nutit.

Jsem zvědavá, jak se soudy s žalobou poperou, myslím, že mám o zábavu na několik příštích let postaráno, protože Lidl není rozhodně jediná korporace, která se chová jako zpovykaný fracek. Spotřebitelské soudní spory by si zasloužila zakusit prakticky kterákoliv společnost nutící lidem klimatické nesmysly a hlídající jejich uhlíkovou stopu od potravinářských řetězců, přes prodejce oblečeníaž po banky.

Žaloba dostupná zde.