Když jsem četla zprávy o slavném summitu EU v Praze, na kterém, samozřejmě, vystoupil i Volodymyr, znovu jsem se podivila, že ten nebožák nemá sako a neustále musí nosit to stejné nepěkné bavlněné khaki triko. Protože vím, že jako Ukrajinec má jen igelitku a v ní veškerý svůj majetek, zželelo se mi ho. Říkám si proto, že bychom mohli udělat dobrý skutek, ukázat, že opravdu stojíme za Ukrajinou, a poslat mu po Petrovi F., který se zase (!) neohroženě vydá do válečné zóny v Kyjevě, sako.

Zdroj: Rozhlas

Jestli máte doma nějaký starší kousek po dědečkovi, který si nevzal s sebou do rakve, zabalte ho a pošlete do Strakovky s prosbou o doručení potřebnému, Volodymyr si to za tu odvahu, s jakou bojuje za naši svobodu, zaslouží. Jen myslete na to, že je to hrozný prcek. Má sotva 170 cm (zajímalo by mne, co z této silně podměrečné velikosti všechno pramení). Nicméně třeba Putin nebo Macron sako obvykle nosívají, takže se evidentně dají sehnat i v této trpasličí velikosti, i když možná v chlapeckém oddělení.

Děkuju předem štědrému dárci. Nemůžeme přece dopustit, aby světový lídr takového formátu musel chodit pořád v jednom oháknutí jako svého času bojovník s virem Hamajda.

P. S.: Ano, správně si ťukáte na čelo, že tohle není normální – psát takové nesmysly -a že asi roupy nevím, co by. Už jdu dělat něco pořádného, nicméně tento text nosím v hlavě už dlouho a prostě jsem na něj měla zrovna dneska chuť. Teď uvařím oběd pro svého muže, který právě dělá „holku pro všechno“ našim dokonalým zedníkům stavějícím druhý komín. Těmhle šikovným chlapům jsem neskonale vděčná, protože bez jejich umu bychom si v kamnech nikdy nezatopili. Říkám – sláva jim a ne Ukrajině (ta je mi doopravdy absolutně lhostejná).

Když vidím, jak krásně kladou cihlu vedle cihly, vzdychám: Kéž bych se místo těch hloupých práv, která jsou nám v neprávním státě k užitku jako žábě kudrlinka, radši vyučila něčím pořádným, to si říkám pořád dokola. Řeknu vám, že se mi vůbec nechce poslat děti na gympl, byť by tam nepochybně excelovaly. Mnohem raději bych byla, kdyby měly v budoucnu co nabídnout a dělaly něco aspoň trochu smysluplného a užitečného sobě i ostatním…