Jistě si pamatujete dramatické články v médiích doplněné fotkami ukrutně zmučených a vyčerpaných sester plačících na kamery, jak jim umírají pod rukami ti nebozí mladí lidé plní života, a nenávistné výroky lékařů směrem k těm, kterým se nelíbila nablblá covidová opatření. Zdravotnický personál svorně úpěl, jakže je přetížen. Neříkám, že nebyl, s nemocnými je to docela otravné, to chápu. Jenže proč je teď ticho po pěšině, když je to podle oficiálních dat ve špitálech prakticky horší než kdy jindy?

Mimochodem, zajímalo by mne, proč ještě nemáme nějaká bombastická opatření, při takové obsazenosti špitálů není na co čekat! Chceme snad, aby byly v ulicích mrazáky? To chceme? Loni, za mnohem lepší situace, už dávno platila pořádná omezení!

Zdroj: Kapacity lůžkové péče pro rok 2021 a pro rok 2022.

Zajímavý je i vývoj kapacit lůžkové péče ve FN Brno Bohunice. Podivuju se nad snížením počtu lůžek v tomto mamutím zdravotnickém zařízení, proč k němu došlo, nevím. To se musíte ptát jinde. Počet hospitalizovanáých je ale letos vyšší než v obou covidích letech a blíží se letům před slavnou „pandemií“. Počet zemřelých je taky interesantní na to, že v roce 2022 už bylo báječné očkování (v letech 2020 a 2021 – podzim a zima – byl ale počet mrtvol vyšší, jen logicky pro rok 2022 tato data ještě nejsou). Co se z toho dá dovozovat si řekěnte kadžý sám pro sebe. Pravdu ale určitě nenajdete v našich médiích ani u odborníků a už vůbec ne u soudů.