Ještě pořád jsem se nevyhrabala z covidu. Je to s podivem, vždyť už je to přes měsíc, vůbec to nechápu. Nakonec ještě začnu věřit na záhadný post covidí syndrom. U mně se projevuje rozhodně velmi zvláštně.

Dneska jsem byla na zahradě u naší nové staré barabizny, musela jsem tam rozházet kravský hnůj a ledek, aby pořádně vyrostly brambory, cukety pro slepičky, hokkaida, cibule, červená řepa, rajčata, papriky a aby se dobře uchytily nové jabloně a ořešák. Na předzahrádce jsem založila bylinkovou skalku pro levanduli a tymián s rozmarýnem. Pak jsem ještě zkontrolovala naši nádherně zfajnovanou technickou místnost, pokochala se představou vydlážděné chodby (tohle a komínová revizní dvířka jsou poslední věc, kterou nezbytně nutně musí udělat zedník, než vypukne finální fáze přípravy na stěhování – pokládání koberců a mnou silně nenáviděná montáž linky a skříní z IKEA) a odvlekla své zmožené tělo do babiččina domu.

Po práci jsem byla strašně unavená. Jsem polomrtvá prakticky pořád, k tomu se mi ještě motá hlava a hrozně se mi nedaří se soustředit nebo vůbec udržet myšlenku. S tím jsem přitom až do ledna 2023 neměla nikdy problémy! Čert ale vem‘ lenost a únavu, to přejde. Nejhorší ze všeho totiž je, jak příšerně se mi změnily chutě. Pořád mi nechutná pivo, to je hodně smutné. Včera jsme se dívali na jeden seroš a tam hlavní hrdinové pili dvě krásně načepovaná pivka. A já si řekla: „No fuj.“ Chápete už hloubku mojí krize? Pořád se tedy pokouším tuhletu neblahou situaci napravit, ale nejde to a nejde. Jakž takž mi jede pořádně hořká IPA či APA, ale ani na ni nemám závratnou chuť jako dřív. Pevně věřím, že usilovným tréninkem se dostanu ke svým předinfekčním výkonům do léta, jinak to bude na provaz. Na venkově navíc nemáte mezi spoluobčany žádnou úctu, když nedokážete obrátit 3 škopky za 15 minut! To nedopustím. Reputaci si obhájím, i kdybych měla vypustit duši.

Kdyby to bylo ale jenom pivo! Já dokonce nemůžu ani cítit moje po nejoblíbenější jídlo, které jsem byla schopna jíst kdykoliv, kdekoliv a v jakémkoliv množství po čtvrt století a ani těhotenství na tom nedokázala ničeho změnit. Myslela jsem na milovanou pochoutku asi tak často jako chlapi na sex. Kdybych si měla vybrat mezi ní a čokoládou, vždycky si vyberu moje jídlo! Ale covid to všechno zničil. Začínám ten virus dost nenávidět.

Pak je tu ta situace se šunkou. Od ledna jsem posedlá chutí na uzeniny. Je to samozřejmě prekérka, jako vegetariánka a ekosexuálka si musím šunečku odpustit, ale usínám a vstávám s pomyšlením na křenovou rolku! Kdyby navíc šlo jen o tu růžovou pochoutku. Onehdy jsem tu seděla a vzpomínala s láskou na babiččiny řízečky z vepřového nakládaného v česnekovém láku s vídeňským salátkem… Ach.

V neposlední řadě je tu ta zvláštní závislost na grepech. Tyto citrusy jsme jedla naposled snad jako dítě. Od té doby se jim vyhýbám, neboť mi vadila ta hořká slupka okolo jednotlivých měsíčků a nahořkle kyselá šťáva. Teď ale nedokážu jít do obchodu, aniž bych si koupila červený grep. Je to trochu děsivé.

Můj život se zkrátka stal kvůli covidu jedním velkým zoufalstvím. Jako by nestačilo, že pořád kašlu, bolí mne hlava a oči, mám pořád plný nos a návyk na Nasivin. Ne, covid je prostě mrcha odporná a hodlá mi přeprogramovat mozek já se ale nedám, to ti, ty odporná částice RNA povídám! Přeperu tě, udržím si lásku k fauně a pracovat budu usilovněji než kdy předtím. Za 14 dní určitě! Teď si ale psutím Sex ve městě a trochu si odpočinu! Jsem přece tak moc skrz covid unavená.

P. S.: Jak já bych si k večeři dala svíčkovou na smetaně se šesti… chlebíček s ruským vejcem… nebo bramboráčky, zelí a výpečky… nebo tatarák!

Všechny texty série „Právníci na venkově“ najdete zde.