Říkám si, jestli to má naše prasátko bradavičnaté, které aktuálně vede svinčík zvaný ministerstvo zdravotnictví, vůbec v té své makovičce v pořádku. Na Twitteru právě zašveholil tuhletu blbinu:

Milí Válečku, můžu ti s klidným srdcem říct, že jsou mi všichni, ale fakt úplně všichni Ukrajinci totálně volní. Stejně jako všichni Afghánci, Němčouři, Amíci, Rakušáci, Slováci, kdekdo z Afriky, Indové, Číňani a 99, 999999 % Čechů. Jsou mi ukradení, stejně jako mi bylo úplně někde všichni ti mrtví s covidem. Třeba ta příšerná covidí zkáza, kterou stát záměrně způsobil (nebo minimálně naprostou lhostejností) není a nikdy nemohla být vyvážena těmi „zachráněnými životy“.

Proto se ptám – proč by mne proboha měli zajímat cizí lidé? Proč bych za ně měla obětovat sebe a své děti? Proč? Copak já zajímám je? Ani omylem. Žádný Ukrajinec o mně nepřemýšlí, stejně jako se o mě nestará nikdo z Itálie nebo z Brazílie. Nejsem idiot, abych si něco takového myslela, to po mně fakt nemůžeš chtít.

Je mi proto jedno, jestli ti všichni okolo mne žijí, nebo jsou mrtví. Rozhodně nemám ani malilinkatou povinnost Ukrajincům ani žádným jiným bytostem, které se řadí k Homo sapiens sapiens, pomáhat, pokud nejde o moje přátele nebo vybrané rodinné příslušníky – jedině ti jsou mi drazí a vzácní.

Ukrajincům a stejně tak všem těm ostatním sice přeju vše dobré, ale dost daleko ode mne a ne na můj účet. Nikdy jim nebudu škodit, ale ani pomáhat, pokud je to na úkor můj a mých dětí a mých blízkých a jejich dětí (což aktuálně sakra je). Pomáhat lze jen z přebytku a ten teď není a nebude. Kapišto?

A když už jsme u toho, jak to šlape se zdravotní péčí, moje drahé prasátečko, tak já si teda myslím, že to s ní jde docela dost do kopru. A když ne, tak mne silně překvapuje, proč potajmu chystáš její razantní omezení.

Jo a za klobouk si strč i ty všecky ukrajinské rádoby lékaře s falešnými tituly získanými bůhvíjakou korupcí na těch prapodivných univerzitách, které chceš bez ověření kvalifikace pustit mezi lidi.

„Opakovaně byly zachyceny falešné diplomy zejména ze zemí bývalého Sovětského svazu – některé vysoké školy na Ukrajině jsou tím nechvalně proslulé. Zaprvé je tedy nutno ověřit, že člověk skutečně vystudoval vysokou školu. Zadruhé musí prokázat schopnost komunikovat česky s pacienty, ale i se svými spolupracovníky. Zatřetí musí cizinci prokázat odborné znalosti na úrovni absolventů našich lékařských fakult,“ přibližuje Milan Kubek.

Podvodníky ohrožující lidské zdraví tu skutečně nikdo nepotřebuje. Rozhodně se nejedná o žádné řešení všech těch trablů, které stát lidem připravil nejen ve zdravotnictví. Když tu někdo chce jako lékař pracovat, ať se kouká naučit jazyk a složí všechny potřebné zkoušky. Pak ať tu klidně pracuje. To nikdo nemůže říct ani popel. Ale jinak ne. Tečka.

Víte, co doopravdy nechápu, jak tahleta chabá nabídka bídy, zmaru, migrantů, nemocí a smrti, nedostatku energie a benzínu, zákazů, pokut a postihů vůbec může fungovat. Komu tento příšerný koktejl chutná? Kdo tomuto stvoření a jeho kolegům věří a baští jim ty báchorky a zkazky? Nevím… Musím říct, že i ti komunisti na to šli líp, ti aspoň masám slibovali ráj na zemi, i když na něj nikdy nedošlo.

Lidi, věřte sobě, svým blízkým a přátelům, těch si važte, milujte je celým srdcem a budujte si vlastní svět a záchrannou síť. Jedině to fungovalo, funguje a fungovat bude.