Před chviličkou jsem se v naší telegramové skupině dozvěděla, že v Izraeli jdou ještě dál, než jen k něčemu tak trapnému, jako jsou roušky zatím jen doporučované USA nebo Evropě – zavádí zase PCR testy. Hurá, komedie se vážně rozjíždí. Kdo by to byl doopravdy řekl, co? Ještě, že u nás máme u vesla naše prasátko bradavičnaté a opatření nebudou.

Na webu izraelského ministerstva zahraničí se píše:

Today, Monday, September 4th, the Ministry has sent a letter to hospital CEOs asking that all persons admitted to internal medicine wards undergo COVID-19 PCR testing in the following three weeks. The goal is to assess COVID-19 spread more precisely.

The Ministry of Health reaffirms the recommendation that a person with typical symptoms should isolate for at least five days or until symptoms subside, and wear a face mask if they go outdoors, in order to reduce the spread of COVID-19.

The Ministry recommends using a face mask in crowded settings for those who are at high risk of infection or who want to minimize their risk.

The Ministry advises keeping an eye out for symptoms and using a home test kit in case typical symptoms appear.

The Ministry keeps monitoring infection rate and will release updated guidelines, if necessary.

The Ministry is preparing to vaccinate against new COVID-19 variants this coming winter.

To nemá chybu. Zase to bude vždycky an dva tři týdny s tím, že je nutno oaptření prodloužit? Fakt tohleto kino ještě někoho baví? A co bude doprčic s naší zkorumpovanou Ukrajinou? To už jako skončí válečné zpravodajství a anhradí ho zase mrtvoly na březích Gangy? A co změny klimatu a hořící planeta a důchodci zmírající vedrem? Tohle není fér, takto jednostranně a okatě upřednostňovat jenom covid.

Musím přiznat, že se mi dělá mdlo při představě všech těch nesmyslných oaptření a imbecilů, kteří je budou s gustem dodržovat a opruzovat ostatní se svými požadavky. Jak jsem ale uvedla, u nás jsme před blbostmi chráněni, neb ministr Válek pravil:

Nejsme Severní Korea nebo Čína. Tamní drakonická opatření k ničemu nevedou.

Problém demokracie spočívá v tom, že někomu řeknete, ať neskáče do neznámé vody. Když už tam chcete skočit, vlezte si tam a zjistěte, jak je hluboká a zda tam nejsou kameny. Pokud už tam skáčete, tak neskákejte po hlavě šipku. No a stejně každý rok několik lidí skočí do neznámé vody a má doživotní následky.

Jako stát nemůžete nést odpovědnost za špatné rozhodnutí člověka. Pokud se někdo rozhodne neočkovat se, nenosit respirátor, přecházet příznaky a nejít k doktorovi, tak riskuje, ale s tím já nic neudělám.

To zní fajn, no ne? Však taky už tam není jako ten hroznej Babiš, tak nebude k žádné zvůli docházet. Máme přece demokracii a za naši svobodu bojují Ukrajinci.