Jak asi víte, snažím se už řadu měsíců bránit u soudů všemožnými způsoby životní prostředí a klima před neskonalou hrůzou, kterou planetě způsobily odporné respirátory, rukavice, zástěry, obaly vakcín (zvlášť těch vyhozených) a jiný naprosto zbytečný pandemický bordel. Před pár dny jsem (opět) neuspěla u NSS. My se ale nevzdáváme, a tak David obratem sepsal ústavní stížnost. Klima se poprvé dostane k soudcům na Joštovu.

Jsem zvědavá, jak se soudci s klimatickou ústavní stížností, první svého druhu v ČR, poperou. Buď mi dají za pravdu anebo pohřbí naděje moje i Poslední generace a dalších rebelů proti vyhynutí.

Navíc mám šanci na nového geniáního soudce zpravodaje jmenovaného PePanem, to jsou přece ti skutečně vzdělaní, spravedliví, elitní a dobří právní kabrňáci, ne ten odpad od Zemana.

Ostatně to, že Pavlík vybírá lépe potvrdil i místopředseda Šimíček, sám jmenovaný ježidědkem Zemanem, tj. asi náhodou a netransparentně :

Jsou to nebe a dudy. Jednou větou shrnuto: předchozí výběr byl značně nahodilý a netransparentní, zatímco nyní je zjevná snaha o zavedení určitého systému a transparentnosti. Jistě, není to systém dokonalý, ale dejme mu čas a po dokončení nominačního procesu této dekády jej vyhodnoťme a zlepšeme ty věci, které se nemusí jevit jako optimální.

Jakkoliv proto vnímám řadu výhrad i ze strany odborné veřejnosti, ptám se, proč stejné kritiky nezaznívaly v době, kdy někteří kandidáti byli navrhováni bez odpovídající legitimity v odborné komunitě a podle objektivně měřitelných údajů zdaleka nedosahovali úrovně kandidátů nominovaných nyní.

Ten Šimíček teda bude lumen, to vám povím, když uspěl v popisovaném systému!

Shrnuto a zváženo, mene tekel: KONEČNĚ, KONEČNĚ A KONEČNĚ mám šanci obhájit svá základní klimatická práva, když máme slušný Ústavní soud, poprvé od Vaškových časů.