Do e-mailu mi v pátek přistála informace z datovky, že prý mi Krajská hygienická stanice poslala příkaz. Nejdřív ve mně hrklo, že to je určitě za to, že jsem se nepřiznala, že jsem měla před 14 dny konečně(!) covid a ověřila jsem svoji infekčnost pouze pivním testem, nikoliv tím správným PCR. Pak mi hned došlo, že je to kravina (a byla jsem na sebe pěkně naštvaná, že mě stát má takovou moc vyděsit). Můj muž mi řekl, že i on dostal příkaz od KHS a seznámil mne s jeho obsahem. Já si ten svůj tedy zatím nevyzvednu, neb se mi nechce reagovat (i takové výhody má datovka). Nicméně díky Davidově příkazu vám můžu říct, o co jde.

Spáchali jsme společně a nerozdílně tento hrdelní zločin:

Já jsem dostala pokutu asi stejnou, nevím.

O co přesně šlo? Kdysi dávno v době hlubokého covidího teroru, jsme se vypravili jakožto mimořádně kvalitní právníci pomoci ostatním s obranou proti mimořádným opatřením. Šli jsme do hospody Čtyři růže, na kterou tehdy denně pořádaly švestky nájezdy a šikanovaly štamgasty v klidu popíjecí zrzavý mok (tehdy jsem ještě žila šťastně, pivo mi chutnalo, a tak jsme i já jedno konzumovala). Když dorazili policajti, začala vtipná část večera, neb jsme natáčeli podle domluvy populárně naučné video o tom, jak s muži v černém jednat.

Vzhledem k zábavné povaze natáčeného materiálu jsme neměli roušky, neb jsme se domnívali, že vytváříme umělecké nebo nějaké autorské dílo. Mimořádná opatření tehdy znala výjimku právě pro tyto účely, neb by účinkujícím kupř. nebylo rozumět. Ostatně musíte uznat, že show to byla vážně dobrá.

Video je dostupné zde shlédlo jej 733 tisíc lidí (to by mi i Rajchl s Hamplovou dohromady mohli závidět, ne?)

Právní výstup jsme shrnula tehdy ještě na Stavu bez nouze:

Jenže KHS ani tak moc neřešila, jestli jsme dobří performeři nebo ne, jim prostě vadilo, že si k nám na chvíli sedl pan číšník:

Někdy si říkám, že je škoda, že mi není -náct, abych používala emotikony, páč teď by se několik „:-D“ hodilo.

V příkazu se dále píše:

Zaujaly mne dvě věci. Jednak to, že KHS neměla informace, že by kvůli našemu zločinu někdo umřel či ochořel. To pak jaksi naše jednání ztrácí společenskou nebezpečnost.

Druhá vtipnější část je ta o tom, že rouška zajišťovala ochranu před virem. Ale no tak, ještě pořád? To snad ne. Můj dobrý kamarád mi přitom zrovna před pár dny poslal tento odborný článek:

A kvůli tomuhle jsou doprčic všude tisíce tun plastů a mikroplasty z odhozených zbytečných respirátorů a ústenek? To jako vážně?

S Davidem se rozhodně hodláme dále pobavit, a tak se už chystáme na obranu. Zadarmo to hyenám z KHS určitě dát nehodláme, na pořádnou porci zábavy máme po tom všem nárok, řekla bych.