Zajímalo by mne opravdu moc, co se odehrává v průměrné hlavě soudce NSS, když si čte podle něj důvěryhodné zpravodajské servery typu Novinky.cz nebo dokonce web samotného nejlepšího ministerstva pro ochranu před viry. Mám konkrétně na mysli tyto záležitosti:

Vycházíme z rozborů a analýz toho, co se poslední dva roky dělalo. Jako první představil data německý Kochův institut, náš Národní institut pro zvládání pandemie (NIZP) došel k tomu stejnému, a sice, že účinná byla pouze dvě opatření: respirátory a očkování.

Pevně věřím, že se mi podaří přesvědčit všechny kolegy, že žádná země nezavede lockdown, nezačne vyžadovat covid pasy a nevpustí nikoho, kdo nemá negativní test. To by byla cesta do pekel, ten virus nezmizí a bude dál mutovat. Evropa nemůže každý rok podléhat takovému iracionálnímu chování.

Na podzimní vlnu je podle Válka vláda připravena. „Rozhodně nebudeme proti covidu zavádět žádná drakonická opatření. Jak se totiž ukázalo, ta v minulosti neměla větší efekt, ale znamenala obrovské ztráty v hospodářství. V dnešní situaci jsou už takové restrikce zbytečné a vyspělé státy už k nim nesahají,“ řekl ministr.

Nové oficiální statistiky naznačují, že následky způsobené lockdownem by mohly mít na svědomí více úmrtí než samotný koronavirus. Údaje o nadměrné úmrtnosti Britského národního statistického úřadu ukazují, že v současnosti umírá každý týden asi o 1 000 lidí více než obvykle z jiných zdravotních důvodů, které nejsou způsobené virem Covid-19. Informoval o tom The Telegraph.

Jak se dokáže člověk, byť navlečený v taláru, vypořádat s tím, že má na svědomí dvouleté ničení země, odpírání zdravotní péče, trápení starců, drcení živnostníků a mrzačení duší dětí, přičemž všechna oaptření budou ještě mít dalekosáhlé následky, které si ani při výtečné předstvaivosti neumíme vykreslit?

V květnu 2020 jsem byla ještě úplně hloupá a doprošovala jsem se u Ústavního soudu o ochranu společnosti spolu s dalšími asi 70 stěžovateli. Výsledek byl tragický, i když jsme před soudci lezli prakticky po kolenou jak cvičené opice (dnes bych se už takto nikdy neponížila):

Není možné, aby kdykoli, nyní i v budoucnu, byla ochrana před nemocí jediným důvodem pro to, aby se přestala respektovat všechna ostatní základní práva a aby vláda velmi závažným způsobem ohrozila fungování dalších generací. Vláda je povinna zohlednit politické, sociologické a ekonomické důsledky svého jednání. Vláda musí vždy a za všech okolností sloužit všem občanům. Ve jménu rizika, které ani není dost veliké, ani není přesně definováno jsme upustili od dodržování zákonů, od požadavků na moc výkonnou a na fungování Parlamentu. Bez toho, že bychom věděli, na jak dlouho a proč vlastně se máme vzdát samé podstaty našeho lidství, jsme nuceni žít jako nevolníci ve vlastním státě. Pod neustálým tlakem, v neúctě a zbaveni veškeré naděje na lepší budoucnost, protože nikdy, skutečně nikdy nevíme, kdy nám vláda podobnou bolest způsobí znovu a jak dlouho nás nechá trpět podruhé, potřetí nebo kolikrát bude sama chtít, aniž by se za tyto činy musela zodpovídat. To my, kdo přežíváme a přežijeme, jsme zbaveni života. Více než deset milionů občanů České republiky je omezeno na základních právech, aniž by se stát obtěžoval jakkoli vysvětlovat, jakkoli žádat, jakkoli prosit o součinnost a hlavně o důvěru.

Jak velkou jsem měla pravdu, že? Škoda, že všichni ti dnešní bláboliví hrdinové byli někde zalezlí a mlčeli.

V listopadu 2021 jsem k NSS poslala opravdu dobrou žalobu, kde jsem mj. psala (to už jsem byla poučena a vážně jsem si nemyslela, že by se někoho justice snad zastala):

Jestli mají soudci dojem, že je k nim žalobkyně neuctivá, pak to není dojem. Žalobkyně skutečně viní jen a právě soudce NSS (a Ústavního soudu, ale k těm ztratila veškeré zbytky úcty už na jaře 2020, v NSS aspoň doufala, vzhledem k jeho reputaci) z toho, co se ve společnosti děje. Není vina exekutivy, že zkouší meze, kam až může jít. To je podstata vlády. Úkolem soudu je nabubřelou exekutivu praštit přes prsty. To ale NSS neudělal. Na jeho bedrech je veškerá odpovědnost za to, co se stalo dětem ve školách, za deprese osamělých lidí v domovech důchodců, zkrachovalé živnosti, smutek a žal lidí, kterým vláda zničila život, poškozené zdraví nebo smrt těch, kterým vláda kvůli svým šíleným opatřením zamezila v přístupu ke zdravotní péči, zničen budoucnost generace žalobkyně a generace jejích dětí a generací mladších… to všechno měly soudy zastavit. Neučinily tak. Škoda.

Všechno to, nač soudy od března 2020 Davidem upozorňujeme ve stovkách žalob, se stalo. Máme rozložené hodposdářství, zničenou společnost, ztracenou důvěru, nemocné lidi psychicky i fyzicky, zchudlé občany a drzý stát, který už nikdo nekočíruje. Za to mohou právě a jedině soudci NSS a ˇustavního soudu. Proto by mne vážně zajímalo, jak by vypadala cesta do hlubin jejich duše. Asi bych musela do té černočerné temnoty mít hodně silnou baterku, tipuju.

Pořád mám docela staženej zadek z toho, co se všechno ještě stane než se světové dění přehoupne zase k něčemu obyčejnějšímu. Snažím se ale tu a tam pobavit. Proto jsem státu nadmíru vděčná, že zveřejnil tu smlouvu o očkovací kampani. Boží.

To je další podpásovka pro loajální soudce! Vždyť oni celou dobu tak poctivě a tvrdě hájí stát tvrdíc, že nejde s očkováním o žádný nátlak a že stát nesleduje žádné pokoutné cíle, když rozlišuje mezi očkovanými a těmi druhými, těmi podřadnými. A stát si do smlouvy sám dá toto:

Neočkovaní a anti-vaxeři: Nejhůře dosažitelná skupina. Argumentem pro očkování u nich může být strach z dalšího lockdownu, omezení neočkovaných v běžném životě a také nová proteinová vakcína, která pro ně může být cestou, jak se nechat naočkovat „se ctí“.

No sakrapárek, jak se mají soudci vypořádat s takovým špekem? Můžou se jen modlit, aby ten moula Válek opravdu chtěl ukázat, že tady máme tu jeho „demogracii“, jak vysvětloval Kubkovi, a že nejsme v Číně a že opatření se fakt vydávat nebudou. Jestli se to enstane a budeme zase žít v totálně bizarním světě zákazů pít kafe na veřejnosti, nemožnosti dát si venku pivo nebo snahy sehnat zboží schované v obchodech za páskami, tak to budou mít soudci fakt hodně těžkou práci, aby našli ještě nějaké argumenty, proč jsou takové postupy státu v pořádku, když už si hrajeme na ten právní stát. No nebavíte se taky?

P. S.: Mne teda v té smlouvě trápí něco docela jiného. O Ukrajincích, kterých už mám totálně plné zuby a jsem ráda, že tady na venkově se na ně nemusím ani podívat (už jenom kvůli nepřekonatelné kráse, umění se nalíčit a elasťákovo-leopardímu vkusu Oxan, které si díky tomu v Brně dost pletu s obyvatelkami Cejlu), se píše, že je to „obrovská skupina lidí“. O odpíračích pak, že jde o minoritu. No fuj, to je představa, že v ČR, jakkoliv ji nemám ráda, žije víc Ukrajinců než nebohých odpíračů.