Docela jsem se dnes nachechtala nad řešením, které zvolil neschopný člen státního zastupitelství (který z nic není, že) ve vztahu k drzým kecům jednoho plezňského muslima vůči židům.

Na Novinkách se píše, že státní zástupce ukončil trestní stíhání majitele nechutného kebabu (fakt to někdo může jíst a nepozvracet se?) z těchto důvodů:

„Obsahově se jednalo o komentáře historických momentů židovského národa a nápisy kritizující světové mocnosti,“ uvedla šéfka plzeňského státního zastupitelství Ivana Hostašová. „Byť jde v dobovém kontextu o specifickou výzdobu provozovny, nelze v takovém jednání shledat stíhaný trestný čin ani jiné protiprávní jednání,“ dodala.

Ok, dobře, to beru. Pak ale státní zástupce říká, že můžete klidně na plnou pusu tvrdit, že Mohammed byl odpornej pedofil, když zneužil nebohou Aishu v jejích devíti letech, no ne? Taky se přece jedná o komentář historického momentu v životě onoho, ehm, chlápka.

The marriage according to Islamic tradition was consummated when Aisha was nine and Muhammad was around 50. Aisha was the daughter of Muhammad’s best friend and the first caliph, Abu Bakr.

ESLP ale dospěl k závěru, že šířit o Mohammedovi něco takovýho je pořádnej průšvih. Tak jak to sakra ten státní zástupce vlastně myslí? Proč sprosté kecy o židech mají být v pořádku?

An Austrian woman’s conviction for calling the Prophet Muhammad a pedophile did not violate her freedom of speech, the European Court of Human Rights ruled Thursday. The Strasbourg-based ECHR ruled that Austrian courts carefully balanced the applicant’s „right to freedom of expression with the right of others to have their religious feelings protected, and served the legitimate aim of preserving religious peace in Austria.“

Ze strany státního zástupce se evidetně ve vztahu k plzeňskému kebabu jedná o těžký úlet. Tohle mělo být buď potrestáno, anebo se může i o islámu říkat cokoliv. Jedno nebo druhé, nic mezi neexistuje.