To, že byli prakticky všichni soudci do jednoho loajální se státem, když šlo o covid, mělo samozřejmě svoje racio: jakmile by se postavili na zadní, nemohli by už počítat s kariérním postupem. To se naprosto báječně ukazuje se soudcem Simonem. Chudák, dostává teda pořádnou čočku, až je mi ho skoro (ale vážně jen skoro, přece jen je to soudce) líto. Ústavním soudcem asi fakt nebude, měl si to rozmyslet dřív.

Co že Simon spáchal? Toto:

Nejvyšší soud rozhodl dne 21. dubna 2023 v senátu pod předsednictvím JUDr. Pavla Simona, se soudkyní zpravodajkou JUDr. Hanou Poláškovou Wincorovou, ve věci, kde se žalobce domáhal omluvy za nemajetkovou újmu způsobenou mu několika mimořádnými opatřeními Ministerstva zdravotnictví, vydanými podle pandemického zákona (zákon č. 94/2021 Sb., o mimořádných opatřeních při epidemii onemocnění COVID-19). Opatření byla následně zrušena nebo prohlášena za nezákonná Nejvyšším správním soudem.

A toto:

Nejvyšší soud novým rozhodnutím otevřel cestu k náhradě škody způsobené krizovými opatřeními v době pandemie koronaviru. Vyhověl dovolání firmy, která musela omezit a pak zcela přerušit maloobchodní prodej potravin. Za období od října 2020 do února 2021 žádala náhradu škody 1,1 milionu korun, což označila za ušlý zisk. O nároku musí znovu rozhodnout Městský soud v Praze. 

Novinářští hajzlíci rozjeli lítý boj, takovou podvratnou krysu, jakou Simon evidentně je, na Ústavním soudu přece nenecháme.

Směšný je blbeček Zvěřina (je to fak kojot, ani neví, o čem píše, totálně lže, ale to masám nevadí, protože ty tomu taky nerozumí):

Násilí státu na jednotlivci v době bezpráví nebo selhání justičního systému nárok na odškodnění nezakládají. Zatímco protiepidemická opatření, která nezabránila tomu, aby jen v naší zemi zemřelo navíc téměř čtyřicet tisíc lidí, soud hodnotí jako svévoli státu hodnou odškodnění… Kdyby měl názor pana soudce Simona platit plošně, pak republika vyhlásí bankrot. Každá druhá firma dokáže umnými extrapolacemi hospodářských výsledků před rokem 2020 vyfantazírovat obrovský ušlý zisk. Na takové odškodnění Česko nemá.

Podnikatelé, kteří by ve skutečnosti měli nárok, budou asi tak 3 v republice, víc těžko. Nechápu, co tedy podle Zvěřiny povede k banrktou státního rozpočtu a kde se vezmou ta stáda hyen chtivých odškodnění. Opravdu, ale opravdu je to blbost jak vyšitá.

Jiní novináři jdou ještě dál:

Zrušené verdikty v kauzách H-System i Asanace. Rozsudky, pod kterými byl podepsán soudce Nejvyššího soudu Pavel Simon, kterého nyní navrhuje prezident Petr Pavel na ústavního soudce, právě Ústavní soud v minulosti zkritizoval. Podle některých senátorů je to jasný důvod, proč musí být plénem zákonodárců odmítnut. Jan Kysela, šéf panelu, který nominanty do ÚS vybírá, jejich postoji nerozumí.

Ústavní sodu ruší kde co, což je dáno hlavně tím, že tamní soudci téměř ničemu nerozumí. Dobrým příkladem je třeba toto rozhodnutí, které je prostě a jedndouše padlé na palici, kdyby rozhodnutí nějakou hlavu a patu měla. Aniž bych se zastávala konkrétně Simona, to, že něco zruší Ústavní soud, nedokazuje vůbec nic. Spíš nechápu, že tolik lidí stojí o to se na Joštovu prokousat, mě by motivovaly jen ty prachy na tolik let. Za ty bych klidně duši prodala, to zas jo. Takže to nakonec chápu. Nedělají to pro peníze, dělají to pro fůru peněz.

Nejbizarnější je ale Echo24:

Historie se opakuje. Nejnovější kandidát na ústavního soudce Pavel Simon způsobil poprask poté, co vyšlo najevo jeho propojení s kauzou H-System, odmítnutím odškodnit signatáře Charty 77 Petra Hanzlíka a nově esoterickou skupinou „Čchi-kung Orel v hnízdě.“ Simonovo působení ve skupině Orel v hnízdě, která je činná v 15 tuzemských městech a věnuje se „práci s energií“ a „pěstování vnitřní síly“, budí rozpaky. „Klientům například radí, aby po čtyřicítce méně ejakuovali, neboť tím ztrácí zbytečné množství energie. Jen doufám, že mezi metodami guru Pavla není také odháčkování,“ upozorňuje historik Petr Blažek s tím, že Simon skupinu založil už v roce 1997.

Jojo, Simon si to měl zkrátka s covidem rozmyslet. Kdyby držel hubu a krok jak všichni ostatní a pěkně šlapal ve svém taláru brázdu, moh’ už stěhovat kancelář o pár brněnských ulic dál. Takhle asi utře nos.

P.. S.: Covidí fanatik Přibáň by naopak evidentně vůbec nikomu na Ústavním soudu nevadil… nebo jste snad o tom, jaký je to blbec, někde četli? Fakt ještě nějaký blázen věří v demokracii, justici nebo právní stát?