Nechci říkat, že jsem vám to říkala, že je Hamplová stará lhářka, která převlíká kabáty mimořádně snadno. No ale říkala. Proto se neskonale bavím nejnovějším příspěvkem morbidně obézní Amazonky:

Babišův projev doporučuju k poslechu, je to asi nejlepší z jeho videí, a to včetně toho, kde za covidích represí honil Moniku dvoumetrovou pomlázkou po zahradě. Nechce se mi to přepisovat celé, přece jen pořád bojuju s tím nepříjemným moribundem, ale zaznělo tam, že špatně je mj. následující:

…jen jedna oficiální pravda, jen jeden oficiální názor, omezování svobody shromažďování, dehumanizace, zastrašování oponentů…

Babiš horuje za to, že:

…podstatou demokracie je rozmanitost, podstata demokracie je svoboda, svoboda myšlení, svoboda kritizovat, svoboda se účastnit veřejného života, svoboda se pokojně shromažďovat… nekonečná svobodná veřejná diskuse bez strachu z umlčování a represe… v demokracii soupeří názory, ano, někdy je to nepřehledné…, ale je to daň, kterou musíme platit v každé skutečné demokracii.

Ten, kdo říká, že chce řád, chce poslušnost… vážení spoluobčané, nesmíme si nechat vzít svobodu…

Hahahahahahaha a hahahahahaha. Zrovna včera Davidovi přišel další covidový rozsudek od NSS, co že to v něm bylo o neočkovaných? Vážně to už lidi zapomněli? Ano, naprostá většina ano. Proto vidíte, že pravda a láska nikdy nezvítězí, je to teze pro masy, aby byly poslušné a aby měly nějakou víru v ráj. Vítezství dobra je blbost. Musíme se naučit žít sami za sebe a sami o sebe se starat a sami sobě vytvářet pěkný život, žádná prolhaná Amazonka vám k lepšímu světu nepomůže. Jen, sakra, pořád nejak nevím, jak na to. Odpověď an otázku, jak žít radostně a beze strachu zkrátka není snadné najít…

Ale zpět k zajímavému vztahu kandidáta na prezidenta a slavné advokátce. Celou dobu mi vrtalo hlavou, proč se naše Právnička roku, která se prokousala až na teplé a dobře placené místečko senátorky, tak moc snaží Babišovi vlézt do zadku (i když to bych ani Babišovi nepřála).

Ještě před rokem o něm totiž řekla:

Pevně doufám, že pan Babiš nebude českým prezidentem, i kdyby jezdil na koloběžce jako svého času Václav Havel po hradě, a potkat se s ním netoužím. Vše, co potřebuji vědět k tomu, abych jej nevolila do funkce prezidenta, vím. Mimochodem, jak v těchto dnech mapují angličtinu našich ministrů, zastávám názor, že budoucí prezident nebo prezidentka musí umět hlavně česky (úsměv), a měl by tu vyrůstat. 

O Pavlovi přitom celkem nedávno tvrdila:

Generál Petr Pavel by státní vyznamenání dostat nepochybně měl. Nejen za své působení v armádě, ale hlavně za své postoje. Včetně toho, že se nikdy neskláněl před politiky, a říkal si své. Včetně názorů na migraci. Více takových chlapů by to chtělo. Kdyby kandidoval, volila bych ho za prezidenta.  Měl by přirozený respekt, před nikým by se neklaněl, a hájil barvy České republiky jako nikdo jiný. O tom jsem přesvědčena. Tedy za mne a od srdce – velké ano.   

Musíte uznat, že takové názorové veletoče jsou přece jen trošku divné, a to dokonce i u necharrakterního člověk formátu Hamplové. Ale pak jsem narazila na tento Babišův rozhovor:

Já mám všude ženy. Poslankyně, komisařku, europoslankyně, všude jsou. Víte proč? Protože ony se mnou nesoutěží. I ve firmě jsem měl všude ženy. A mám rád a vážím si žen. Raději dělám se ženami, než s chlapy. To není žádná póza, tak to zkrátka mám. Osobně bych si přál na Ústavním soudu více žen a možná i předsedkyni.

A jsme doma!

Když se podívám na plat předsedy Ústavního soudu, ani se té urputné snaze madam Hamplové nedivím, pro takovou sumu jsou mnozí ochotni i vraždit, tak proč ne zmást pár už tak pošašených a vyděšených lidí a prosadit Babiše na prezidenta s tvrzením, že je to rytíř na bílém koni bojující za svobodu, který rozhodně neprovede to, co má provést Pavel, který je přitom naprosto stejný kojot jako Babiš a udělá taky cokoliv).

Já sama si pořád přeju za prezidenta Babiše (když už z nějakého podivného důvodu prostě prezidenta mít musíme, ačkoliv to vůbec nechápu) a jeho video mi to jen potrvzuje – s žádným jiným se takto nepobavíme a to je jediné, o co by mělo jít. Politiku a stát prostě nikdo nemůže brát vážně.