Místopředseda Ústavního soudu mi nedá spát (navíc jsem ho od doby, kdy vyšel onen proklatý rozhovor, v centru Nového Kyjeva už 3x potkala, to nemůže být samo sebou, to je prostě karma, ale nevím, jestli dobrá nebo špatná). Pořád si lámu hlavu tím, kteří ze soudců NSS jsou nebo byli vybráni za úřadování Zemanai nahodile a netransparentně a dokonce snad z řad úplných právních blbečků bez legitimity v odborné komunitě. Co když někdo z těchto neumětelů rozhodoval i některý můj případ? Horor. Ačkoliv by na druhou stranu konečně dávala rozhodnutí tzv. špiček naší justice smysl.

Připomenu, co ze sebe Šimda konkrétně pro Seznamzprávy vyžvejkal:

Nezní to prostě děsivě? Fujtajbl. Abych se zbavila trázně nejistoty a získala přehled právních trubek v taláru, podala jsem na Ústavní soud žádost o kýžené informace. Ale Generální sekretář se rozhodl (zase) zatloukat a krýt nekalé praktiky v naší justici:

Podívala jsem se na odkazovanou stránku na webu Ústavního soudu, ale jasné potvrzení, že by Zemanovi soudci byli neschopnější než ti Pavlovi jsem nenašla. Můžete tak učinit i vy. Pokud vyhrabete něco, z čeho Šimíček dovodil, že jsou někteří soudci paka bez úrovně, dejte mi vědět, budu vděčná.

Protože mne Generální sekretář vůbec neuspokojil, napsala jsem ještě senátorům, neboť oni mají špatně vybrané soudce na svědomí. Odtud mi sdělili:

To je prča. Evidentně má kdekdo na všechno svůj subjektivní názor, ale objektivní stránka věci, tj. dobří a chytří a spravedlnivý a morálně bezúhonní ústavní soduci, ta je všem putna.

P. S.: Na vyřízení žádosti Generálním jsme si stěžovala na Úřd pro ochrranu osobních údajů. Pak to dám ke Krajskému soudu v Brně, pak k NSS a nakonec k Ústavnímu soudu. Si představte, jak o tom, kdo z nich je blbec a proč to Šimíček proflákl,, budou šašci z Joštovy rozhodovat. Hahahaha. Že já se umím bavit?