Právě jsem poslala všem senátorům a Pavlovi žádost, aby nedovolili jmenování Přibáně ústavním soudcem. Ten člověk se nikdy nesmí k taláru dohrabat a musí zůstat odpudivým mementem, odstrašujícím příkladem toho, kam až může právník klesnout, když hájí zájmy státu anebo mu obyčejně hrábne kvůli strachu ze smrti. To, co předvědl Přibáň, musí být odsouzeno stejně jako přisluhování komoušům.

Cituji z něj:

Věřím z celé své podstaty, že pravdu má paní senátorka Kovářová, která napsala: „Covidové restrikce v 2019-02 byly přílišné a způsobily obrovské společenské i ekonomické škody. Nestačí doufat, že je stát nezopakuje. Je třeba nestrkat hlavu do písku, ale mluvit o tom. A kvůli poučení a studiu pojmenovat příčiny.“

Přesně to ale nebude s ideologicky zaslepenými osobami jako je pan Přibáň zastávajícími současně vysoké a významné funkce možné. Společnost potřebuje, aby ústavní soudci měli otevřenou mysl i dobré srdce, aby rozuměli tomu, proč je třeba za každé situace hledat spravedlnost a aby nebyli a priori předpojatí vůči významné skupině obyvatel a odborníků a aby se nechovali a nevyjadřovali tak, jako to opakovaně předvedl pan Přibáň.

Apeluji na Vás, abyste nedovolili, aby pan Přibáň byl ústavním soudcem, neboť to nemůže vést k dobrým výsledkům.

Vážený pane prezidente, vážené senátorky, vážení senátoři. Věřím, že si umíte dobře představit, jak problematické by bylo, kdyby o nárocích lidí omezených na svobodě a na právech za dob komunismu rozhodoval pan Fremr. Představte si proto, že by někdy v budoucnu rozhodoval spravedlivě a nezaujatě o očkování na covid nebo o případných dalších restrikcích souvisejících s covidem pan Přibáň. Musíte cítit z hloubi duše, že to není možné.

Věřím, že máme dost právníků a právniček, kteří nejsou zatíženi ani komunismem, ani covidovou nenávistí. Vybírejte zkrátka jinde a lépe.

P. S.: Třeba já bych byla fakt báječný ústavní soudce. Ach, jsem se úplně zasnila nad krásnými zítřky, kterých bych jistě ve prospěch společnosti dosáhla (to je vtip, to neudělá nikdo, jen vy sami pro sebe, ale lhát vám klidně, stejně jako ostatní, můžu, ne). Ale soudkyní bych vážně byla za ty prachy na mnoho let ráda, to zas jo.