Ze všech negativních zpráv, co jich všude na těch webech je, by se mohlo zdát, že to jde s našimi životy i planetou od desíti k pěti. Není tomu tak, protože se zatím vždycky najde nějaký důvod k pořádné bžundě. Jedním z nich je souhrnná situační zpráva za 1. pololetí roku 2023 nazvaná „Projevy extremismu a předsudečné
nenávisti“.
Zdrojem pobavení jsou naše drahé, místy až předražené, menšiny a jejich vzájemná nevraživost.

Ukrajinci vs. Romové:

Nadále pokračoval trend projevů směřujícím proti Ukrajincům či jejich majetku. Některé skutky se staly předmětem zájmu orgánů činných v trestním řízení. V souvislosti s vraždou romského mladého muže v Brně byly registrovány xenofobní výroky na adresu Ukrajinců i ze strany příslušníků romské komunity. Rovněž byly zaznamenány pokusy některých osob toto napětí dále účelově rozdmýchávat. Některé romské i ukrajinské osobnosti veřejně vystoupily a varovaly před uplatňováním kolektivní viny. Vzájemné napětí mezi těmito dvěma etniky se později prohloubilo mj. i po rvačce v Pardubicích, která skončila řeznými ranami v obličeji romského muže

Ukrajinci vs. Arabové:

Po koronavirové pandemii obnovila muslimská komunita své veřejné aktivity, vůči majoritní společnost však zůstávala nadále spíše uzavřená. Vliv na to měl mj. i postoj české společnosti k jednotlivým skupinám migrantů. Zejména v arabské komunitě byl nelibě reflektován fakt, že ukrajinští uprchlíci byli přijímáni vřeleji než migranti z muslimských zemí. Někteří jedinci tuto skutečnost nevybíravě kritizovali na sociálních sítích.

Hahaha. To prostě člověk nevymyslí – menšiny po sobě jdou! Nechtěla bych teď být v libtardské kůži, neboť vyvstává obrovské dilem, ke které mimořádně chráněné skupině se připojit! To je zapeklité, oj, oj. Myslím, že o tom muselo proběhnout mnoho debat nad nejedním avokádovým toustem zapíjeným latéčkem. Kde jsou časy, kdy zdrojem nesnášenlivosti byl jen Sládek a jemu podobná individua. Dneska je všecko tak kompikované a náročné, že je nejlepší na všecko hodit bobek a raději si otevřít poctivou dvanáctku.

P. S.: Na základě celé této šaškárny si říkám, že jsou ti naši čeští Romové vlastně celkem fajn, což jsem si nikdy předtím, dokud jsem nemusela jezdit do Nového Kyjeva, neuvědomila. Fandím jim, protože netrpí žádnými stupidními ohledy vůči něčemu tak odpornému jako je stát a rozhodně, ale rozhodně mu ani za mák nevěří.

Ještě víc bych si přála, aby konečně nějaký migrant ze Sýrie zažaloval ČR, že dává Ukrajincům neopodstatněné výhody oproti uprchlíkům z jiných válkami zmítaných zemí. Bylo by to jedině spravedlivé a píšu o tom od začátku. Navíc by to jistě potěšilo moje oblíbené soudce a to se prostě vždycky počítá.

Raději už ale nebudu nic psát a dám si liguére. Ještě bych se prokecla, že PePa je vůl, a kdoví, jak by to dopadlo.