Po dnešním úmorném dni stráveném z 90% v nové staré barabizně opravováním našich předešlých technologických chyb a uklízením střepů kvůli mému neodbornému manipulování s podložkou pod kamna jsem si myslela, že už budu jenom naštvaná a unavená. Ale pozor, jedna věc mne dokázala vzpružit. Vize Jindry Rajchla a celé strany PRO. Smála jsem se tak, že jsem málem spadla z gauče a 5 minut jsem nemohla chodit, zvláště když si ještě přisadil David.

Nejprve ta vize:

Dorazilo mne několik věcí: jednak ten benzíňák jako vize pro rok 2035. Já doufala, že už lidstvo aspoň trochu popoleze a vymyslíme zajímavější pohon (a méně obtěžující) a ono ne, víc než sto let starý benzíňák je vize. No ještě že ne diesel.

Ale to není to hlavní. Nejvíc jsem se nachechtala, když David konstatoval, že ta vize je v podstatě okopírovaná z Ecce homo Homolka. A ono jo! Úplně vidím Heduš, jak tančí po palouku, zatímco jiní Češi s vlaječkou jedou na ten vysněný vejlet.

Zdroj: Aha!


Vážně, ale vážně nechápu, jak Rajchlovi může tohleto stačit k politickému štěstí a jak to halvně může stačit těm, kteří ho zbožně poslouchají (a o mám Ecce homo Homolka fakt ráda, i když mi z toho filmu a hlavních postav vstávají chlupy na zátylku hrůzou.)

Brrr, ještě, že jsem neobčanka. S ničím z tohoto psychostáu a národa nechi mít nic společného.

Pro informaci Rajchlovi: to, co píšeš, není vize, ale blábol pro blbečky, stejný blbečky, který s obdivem v oku sledují Fialu či kojota Pavla. Ale to ty víš, a proto to děláš. Takže to není to, co chci říct. Klíčové je sdělení, že pěkné a svobodné výlety se dělají úplně jinak – důležití jsou chytří a příjemní přátelé, ne jakási modrobíločervená čmáranice na kapotě či palubce, natož to, co má kdo na jídlo. Já třeba řízky nejím a výlety mám přitom úžasné. Někdo je jí a má se mnou stejně dobře jako já s ním. Takový výlet si můžete udělat hned zíátra (a mohli jste po celý slavný covid.)

Jestliže pořád nechápete, jací jste oslové josu ti, kdo dávají hlas politikům, kterým polykají cokoliv i s navijákem, dovoluji si přiložit báječný koncept zápisu z plenárního zasedání /předpokládám, že MNV) z roku 1982 v jedné obci:

Nepřijde vám, že by mohl Fiala či Rajchl nebo Pavel vyměnit jen pár slovíček a měli by připraveny závěry ze svých schůzí, na kterých už projedli chlebíčků, že by se za ně dala kompletně vyhrát třetí světová a zbylo by i na reparace? Jsou to pořád tytéž kecy dokola a je naprosto jedno, kdo je zrovna vypouští z pusy či klávesnice. Budou to pořád jen plané kecy.

Jako již mnohokrát na vás proto apeluji: kašlete na volby, kašlete na špatnou politiku, není tam nic dobrého pro nikoho krom těch, co jsou u koryta. Buďte sami za sebe. To funguje a vede to ke štěstí. Nic jiného to nezařídí. Ani řízek – chleba – řízek konzumovaný na výletu po české vlasti.

P. S.: Oto von Černobýl mi zdechl, začínám s kváskem od nuly, ale jméno zůstane. Je boží.