Dnes jsem byli na pěkném, ale trochu drsném výletě na Pálavě. Drsném proto, že to tam klouzalo jak sviňa, to vám teda povím. Krom toho, že naše podrážky, ač jde o Vibram, nechtěly držet jako přibité na vápencích pokrytých podzimním listím, jsme se taky pořádně zpotili, protože počasí vůbec nenasvědčovalo tomu, že je začátek listopadu (ach, jak to musí být pro Fialu k naštvání, když lidem praží do bytů slunce a drze jim zadarmo vyhřívá příbytky a oni pak vůbec, ale vůbec nemají vztek na obludného Putina a namísto toho v klidu popíjí pivko nebo pokuřují, aniž by mysleli na hrdinné Ukrajince pokládající životy za naši svobodu).

Předpokládám, že naši kamarádi, poté, co přišli domů, vlezli do koupelny a dali si rychlou sprchu nebo si ti movitější dokonce dopřáli i takový energetický a klimaticky zrůdný luxus, jako je vana. Ne tak my.

Po příjezdu domů David honem jel, už za tmy, do naší nové staré barabizny, kde pobral zedníka s pomocníky, a rozvezl je po širém okolí do jejich domovů. Já jsem doma vybalila bagáž, umyla krabičky od svačin a honem posháněla slepice do chlívku, kde spí dohromady pořádně pod petlicí, přece jen mám z lišky ryšavé respekt, když jsem viděla holé kosti, které zbyly z naší Světlušky (staré a nové se ale ještě pořád nenávidí a ráno je musíme zase rozsadit, aby se neuklovaly) a zatopila v kamnech. Za boha živýho se mi ale nechtělo jít do přístěnku pro dřevo. Namísto toho jsem si řekla, že donesu špalky nachystané v koupelně na ohřátí teplé vody v brutaru. To ale znamenalo, že dneska se koupat nebudeme.

Abyste si nemysleli, že jsme zabahněná prasátka, koupali jsme se včera, vynecháme dnes a zítra se zase ošplouchneme. Nicméně každý den se opravdu neumýváme. Když se zřídka stane, že se koupeme až třetí den, tj. vynecháme dva, opravdu si už přijdeme nechutně. Mně osobně se zdá, že musím smrdět na sto honů. Proto se pak doopravdy těším dokonce i na „koupel“ v těch našich psychedelických podmínkách.

Na základě toho si říkám, jestli dnešní moderní vědci, takoví ti, co se hodně angažují okolo klimatu, covidu a vůbec všech „current things“, vůbec tuší, co to znamená nekoupat se tři dny. Nejspíš ne, jinak by nevymýšleli békoviny:

Sally Bloomfieldová je dokonce přesvědčena, že časté mytí může být pro naše tělo škodlivé. „Podle mého názoru se nemusíme koupat a sprchovat každý den. Ve skutečnosti se nemusíme koupat a sprchovat vůbec,“ překvapila profesorka z Londýnské školy hygieny a tropické medicíny.

Já vám ze své vlastí zkušenosti říkám: „Když se nebudete mýt, budete lidem odporní a bohu nemilí, i když se vám různí tzv. vědci snaží namluvit opak.“ Věřím ale, že to ještě s civilizací není tak zlé, aby snad s profesorkou někdo příčetný souhlasil a že lidstvo nebude smrdět jako já. Jediné, v co doufám, možná marně, je, že pokud budou tyhlety vědecké děvky profesorčina typu dál šířit svoje moudra, dovedou aspoň pár lidí k tomu, že se na stát, „vědu“ a všechny podobné blbosti vykašlou a začnou žít sami za sebe.

Všechny texty série „Právníci na venkově“ najdete zde.