Počet nakažených covidem denně mírně stoupá, nová vlna pandemie může Česko zasáhnout již na sklonku léta. „Nic účinnějšího než vakcíny proti covidu nemáme. A ani nové protivirové léky zatím rozhodně nejsou variantou očkování,“ říká v interview pro CNN Prima NEWS infektolog a primář infekčního oddělení Slezské nemocnice v Opavě Petr Kümpel. Žádoucí je, aby vakcínu přijali i neočkovaní uprchlíci a samozřejmě i 3,5 milionů Čechů, kteří vakcínu odmítají, tvrdí. Samozřejmě s výjimkou nejmenších dětí. Světová zdravotnická organizace (WHO) už ale podpořila očkování dětí od šesti měsíců.“ (CNN Prima News, hvězdné datum 25. 6. 2022)

Dnes jsme se s dětmi dívali na díl Futuramy (který si z dřívějška vůbec nepamatuju) nazvaný Bojovníci s rýmou. Základní zápletkou je, že ve Fryovi, který byl zmrazen na Silvestra roku 1999 a rozmrazen v roce 3000, přežil virus rýmy. Ten pak ožil a decimoval planetu. Člověk si říká, jesttli jsou tvůrci tak geniální, nebo jde o něco jiného.

Vysvětlující úryvek zde.

Řešení je nasnadě:

Proč mi to jen připomnělo všechny ty bláboly v našich médicích?

To jsem ale odbočila. Pojďme k věci. Po přečtení výše uvedeného článku na CNN mne zaplavila doopravdická radost. Zrovna dnes ráno jsem Davidovi říkala, že se vážně těším na podzim a na další vlnku žalob, které budu moci podávat. Často přemýšlím, jak to pojmout inovativně, aby se člověk nemusel stydět, že pořád omílá tytéž blafy. A u snídaně mne to ve vztahu k rouškám trklo!

Doufám proto, že brzy bude povinné zahalování obličeje zase na pořadu dne, když kojoti už vylézají s těmito a podobnými hlody:

Přesně tak, je to ale docela smutná realita, protože respirátor vás kromě covidu chrání i před chřipkou a dalším nemocemi. V Koreji, Japonsku a dalších zemích byli lidé už před covidem natolik odpovědní, že když pocítili, že mají příznaky respirační nemoci a začínali chrchlat a smrkat, okamžitě si na veřejnosti i doma nasazovali roušky, aby ochránili ostatní. Spousta lidí ale v těchto zemích nosí roušku i preventivně. Bohužel, než se podobně zodpovědný přístup zakoření i u nás, bude trvat ještě hodně dlouho a příklady autorit v daném směru jsou v nedohlednu.

Já se na roušky moc a moc těším: už aby to bylo! Vymyslela jsem totiž zbrusu nové podání k soudu. Za tím účelem jsem dnes sesbírala po všech čertech všechny hadrové roušky, co jsme kdy měli. Jakmile bude nařízeno nošení respirátorů, honem poběžím na první místo, kde budou ptořeba – ale pozor – v ochraně úst a nsou ušité z pruhované bavlny. Jakmile obrdžím pokutu, dostanu se konečně k soudu a budu se moci soudit za to, že mi stát brání ulevit mému environmentálnímu žalu a nutí mne znečišťovat anši planetu dalším a dalším a dalším a dalším enchutným plastovým nepořádkem, který nejen že zvyšuzje moji uhlíkovou stopu, ale decimuje Zemi skrze emise CO2 a ještě ke všemu zanáší moře a půdu nebezpečnými mikroplasty.

Pevně věřím, že když teď Městský soud spravedlivě podržel slavnou klimatickou žalobu, je environmentální právo na mé straně a konečně, konečně, konečně se dočkám toho, že respirátory budou prohlášeny za klimatické zlo všech zel a že za správný prostředek boje s virem budou uznány pouze roušky ze starých trenek.

Milé soudy, můžete dát ruku do ohně za to, že mne žaloby rozhodně bavit nepřestaly. Ještě to bude hodně dopisování, než spolu skoncujeme. Vážně vás už neberu, o to víc se ale doma nad koncipováním všemožných covidích žalobiček zasmějeme. Peněz na transaprentním účtu ještě trochu mám – a do poslední koruny to hodlám prosoudit, na to vemte jed!

Tohle je obrovská příležitost pro nás pro všechny, jak začít brát covid naprosto nevážně a jen se mu vysmívat. Nebojujte, bavte se. To je svoboda. Mějme z roušek radost a hlavně legraci, pak to ty nahoře samora rychle přestane bavit.

P. S.: Vtipná už je jen představa, jak se bude asi nová varianta jmenovat? Pí? V Česku? Fakt? Anebo tau či to bude varianta psí?