Dnes jsem obdržela od Poslanecké sněmovny odpověď an žádost o informace ohledně toho, jaké mají poslanci analýzy pro to, aby neustále za naše peníze rajzovali po světě bez ohledu na to, jak hlubokou klimatickou stopu plnou oxidu uhličitého za sebou zanechávají. Arogance zákonodárců je evidentně nezměrná, mrkněte sami na to, co mi odpověděli:

Uvedené skutečnosti představují zákonný a diplomatický rámec, v němž jsou realizovány cesty poslaneckých delegací i jednotlivých poslankyň a poslanců. O jednotlivých cestách je rozhodováno příslušným orgánem Poslanecké sněmovny, a to na základě suverénního a hlasováním demokraticky vyjádřeného názoru většiny členů příslušného orgánu, tedy Organizačního výboru. Žádný právní předpis nestanoví Poslanecké sněmovně či Organizačnímu výboru povinnost zpracovávat, požadovat či zkoumat jakékoli analýzy, studie či odborná vyjádření ke zbytnosti či nezbytnosti jednotlivých cest, ať už zahraničních, nebo vnitrostátních, ani k dopadu jednotlivých cest na produkci CO2 či k přezkumu skutečně vyprodukovaného objemu CO2, ani k možnosti nahrazení cesty distanční komunikací. Žádné takovéto dokumenty, ani jednotlivé informace v Poslanecké sněmovně neexistují, a Poslanecká sněmovna ani nemá zákonnou povinnost jimi disponovat. Otázka nezbytnosti vykonání určité cesty navíc není objektivně měřitelná a jednalo by se spíše o subjektivní hodnocení či názor.

Aha, ok. No to je tedy docela překvapení, že je poslancům klima ve skutečnosti naprosto vy-víte-kde! Odpověď mohla být i kratší:

Prostě na to s*em a jezdíme si za tvý prachy po světě, co na tom nechápeš? O tom, že nám jde o klima, lžeme, jak když tiskne. To je snad normální, když seš politik, neasi?

Dobře, tak až mi stát dá pokutu za spalování dřeva, mám argument:

Otázka nezbytnosti vytápění určitým druhem paliva navíc není objektivně měřitelná a jedná se spíše o subjektivní hodnocení či názor, takže ti milý státe na tvoji regulaci a požadavky kašlu.

Odpověď poslanců v celé své drzosti zde. Kam se hrabe Pavel a jeho odpvoědi ohledně motorek a pojídání hmyzu.