Jak možná víte, přitroublý, nudný a trapný mainstreamový festival Colours of Ostrava, který se už dávno nedá navštěvovat, pokud máte trochu vkusu (kde jsou časy, kdy to bývala správná akce na Černé louce!) nebo pokud nejste komoušská a komediantská guma PePa, si dal do nášvtěvního řádu podmínku, že každý musí platit jenom kartou, hotovost odmítl akceptovat.

Festival Colours of Ostrava 2023 je bezhotovostním festivalem (tzv. cashless festival) a není možné uvnitř areálu platit jinak než prostřednictvím platebních prostředků umožňujících bezhotovostní platby. Provozovatel zajišťuje, aby všechna prodejní místa v rámci areálu festivalu přijímala výhradně bezhotovostní platby.“ 

Vzhledem k tomu, že je to počin v rozporu s právním řádem, a vzhledem k tomu, že mám plné zuby každého obchodníčka s horkou vodou, který si troufá nastavovat limity nad rámec toho, co připouští zákony, nebo dokonce v rozporu s nimi, podala jsem podnět k ČNB, aby si na podvraťáky z Colours posvítila. Jsem zvědavá, jak to dopadne. Vy taky?

P. S.: Slušný právní článek o právu platit hotovostí a názorech České národní banky jsem napsala na web manželovy advokátní kanceláře, kdyby vás zajímala trocha příčetné argumentace a ne jen hloupé kecy tady na blogu Svobody. Najdete ho tady.