Doopravdy mne baví debata rozvířená nad vložkami zdarma. Menstruační chudoba musí být hrozná věc, ale neumím si ani při vynaložení veškerého sociálního soucitu představit, že doopravdy existuje. Spíš je to záležitost z říše pohádek pro dospělé, řekla bych.

Na i-tesco se totiž dají koupit ty nejlevnější „menstruační pomůcky“, jak se tomu dneska říká, za 1,- Kč/ks. Nevím, kolik se jich vyplýtvá za měsíc, dávno už tyhlety nesmysly nepoužívám, ale vražedná částka to doopravdy není. Takže jakápak chudoba? Ještě moudřejší by pak od chudých žen bylo investovat 299,- Kč třeba do menstruačního kalíšku. Můj předchozí vydržel 5 let a pak jsem ho ztratila, takže nevím, jak by to s ním pokračovalo. Třeba bych ho měla dodnes. Když to rozpočítám, je to i za těch 5 let 5,- Kč na měsíc. Kdo na to, prosím pěkně, není schopen vydělat, nejde-li o těžce mentálně retardovaného jedince? (Na tomto místě předpokládám, že to minimum žen, které jsou bez domova které skutečně, ale skutečně nemají přístup k vodě, aby si kalíšek opláchly, má přístup k hygienickým potřebám v Armádě spásy nebo tak podobně již dnes a není třeba nic měnit).

Mě osobně na celém tom nechutném menstruačním nápadu štvou dvě věci:

  1. Ekologie – nabádání k používání jednorázových pomůcek je prostě odporné. Jen si vzpomeňte, jak zaneřáďují naši planetu haranti a jejich jednorázové plínky. Ve srovnání s brčky a uchošťoury jsou pampersky vysloveně nechutná environmentální katastrofa. Jedno šeredné dítě vyprodukuje asi 2 tuny tohoto prakticky nerozložitelného odpadu, a to jsou mezi nimi i ty hloupější nebo línější, které nejsou schopny přejít včas na nočník. Hanba děckám! Piráti by velmi rádi množství tohoto plastového bordelu rozšířili o další tuny vložek zdarma namísto toho, aby pomáhali lidem používat šetrné a levné alternativy.
  2. Finance – vložky tzv. ZDARMA pro kdejakého neschopného obejdu pro mne znamenají, že mne stát zase o něco víc podojí na daních. To já budu muset sedět nad zákony o několik hodin měsíčně víc, to já se nebudu moci věnovat dětem, zahradě, milovaným zvířatům, sobě nebo prostě jen obyčejnému chytání lelků! Nic na světě není zdarma a psychedelické nápady těch nahoře obvykle draze zaplatí ti dole.

Milí Piráti a jiní šílenci – dejte pokoj všem okolo, nechte je laskavě být. Nedělejte ideálně nic. Lidi si bez vás poradí a bude jim dokonce mnohem líp. Jestli máte roupy, najděte si každý několik těch menstruačně chudých žen, které nemají pět korun měsíčně, a kupte jim kalíšek za tři kila. Vy přijdete o dvě pražská kapučína, ony nebohé menstruující chudery budou mít na pět let vystaráno a my ostatní budeme o něco svobodnější. Ok?

P. S.: Jestli vážně budou zavedeny vložky zdarma, aspoň budu mít další téma na ekologické a klimatické žaloby na stát. Já si zkrátka v tom běsnění vždycky svoji zábavu najdu.