Někteří advokáti dokážou udělat mediální haló i z toho, že napíšou něco tak triviálního, jako je žádost o informace. Tu umí sepsat každičký ňouma, ono totiž nejde o nic jiného, než o vyťukání jakékoliv otázky do e-mailu a jeho odeslání na adresu elektronické podatelny. Bohužel se stále najde dost blouznivců, kteří politikům skočí na roztodivné řeči, a dokonce se ani nezajímají o to, kam to ten který geniální právník vlastně nakonec dotáhl. Možná, že je to ale zbytečné počínání, to pátrání, protože odpověď je jednoduchá – nedotáhl to nikam.

Odpověď na ty vykoumané a hrozně prefikané otázky najdete na webu ministerstva zdravotnictví. Nečekejte ale žádný právní ani anticovidový orgáč.

Malá ochutnávka:

Žádám o sdělení, jak byla otázka covidu zkoumána u nově příchozích uprchlíků, a pokud zkoumána nebyla, z jakého důvodu to nebylo dle národních autorit zdravotní oblasti nutné. Předpokládám, že se tomu péče věnovala, a může mi být proto sděleno, kolik z uprchlíků je očkováno, jakými vakcínami, v jakém poctu, zda prodělali chorobu covidu, zda jiné choroby apod. Pokud se to nezkoumalo, z jakého důvodů., a jak byla zajištěna bezpečnost českých občanů.

Z důvodu vypuknutí mezinárodního ozbrojeného konfliktu, který zasáhl území Ukrajiny, byl zrušen zákaz vstupu a všechny povinnosti související s pravidly proti šíření onemocnění covid-19 stanovené zvláštním ochranným opatřením pro osoby, které na území České republiky vstupují z území Ukrajiny, kterou opustily z důvodu vypuknutí mezinárodního ozbrojeného konfliktu. Situace v souvislosti s Covid 19 je stabilní a zatím nebylo přijato žádné opatření v této oblasti.

No takováhle stěrka voliče asi nepotěší, co? Navíc to slůvko ZATÍM! To zní až tak trošku zlověstně, brrr. Naštěstí, až zase budou ta báječná antcovidí opatření, víme, na koho se obracet. Kdepak na mě a mého manžela, jedině na paní senátorku. Už má uklizenou kancelář, tak se může se vší vervou své obrovské osobnosti do toho monumentálního díla pustit. Já si udělám popcorn a sednu si do prní řady, abych konečně viděla, jak se ty žaloby správně píšou, aby soudy KONEČNĚ po skoro třech letech zrušily aspoň jedno proticovidové opatření kvůli nedostatkům v pátém kroku algoritmu přezkumu, nikoliv na blbostech v kroku třetím.

Ani se skvělé advokátce Zwyrtek Hamplové nedivím, že se touhletou odpovědí nechlubí, je to pro ostudu. Já moc a moc doufám, že to nakonec předá celé té policii a soudu, protože se potřebuju trošku pobavit. Jak skončilo předvolební slibování všech možných pohoří a dolin, je to nuda a šeď. Teď, když je z ní všemocná senátorka, jistojistě se to všecko někam pohne a právní nuly jako já budou jen hledět s otevřenou pusou!