Před pár dny mi v poště přistál předlouhý a prazvláštní e-mail plný podivných vět. Autorem byl někdo z instituce Svědomí národa. Kromě mnoha jiných podobných blábolů v e-mailu stálo:

Na Vás se obracíme jako na právníky, kteří od začátku neúnavně poukazovali na nesmyslnost a nezákonnost vydávaných nařízení a kteří stáli na straně lidí, již se dostali do konfliktu se systémem vymáhajícím tato nařízení. Zajímá nás Váš pohled na právní kontext covidových opatření i Vaše zkušenosti z právních sporů týkajících se covidistických praktik. Pokud budete souhlasit s natáčením, přijedeme za Vámi na jakoukoli zvolenou adresu. Natáčení bychom potřebovali zvládnout v termínu do 26. dubna. Předpokládaná nutná časová dotace na natáčení včetně rozložení a složení techniky je 60 až 75 minut Vašeho času. Dokument Netečkované příběhy je volným pokračováním úspěšného filmového dokumentu Tečkované příběhy, ve kterém jsme se věnovali možným následkům očkování a vybírali si respondenty, kteří měli v lékařských zprávách potvrzenu možnou příčinnou souvislost s aplikací mRNA vakcíny – experimentálního léčiva, nebo přímo zkolabovali v očkovacích centrech či ordinacích…

Všechny příběhy a respondenty nového dokumentu Netečkované příběhy vybíráme opět dle žurnalistických standardů a dokumentujeme všechny události, abychom měli jistotu, že se staly tak, jak je popisováno. Obrázek po 15 natáčecích dnech a výpovědích cca 20 respondentů je silný. Zdecimované životy kvůli nesmyslným nažízením, rozvrácené rodiny kvůli nálepkování lidí, kteří se nenachali naočkovat, jako antivaxerů a nebezpečných šiřitelů nemoci dle mediálních narativů. A samozřejmě i příběhy odvahy, nezlomnosti a nezdolnosti nepořídít se nesmyslným opatřením. Bojování za svá ústavní práva právě pro to, že někteří naši repondenti pocházeli z rodin disidentů minulého režimu, kteří trpěli v komunistických lágrech, a něco jako nošení roušky v době, kdy to naprosto nedávalo smysl, by byly pro ně ostudou a pošlapáním boje jejich předků za obyčejnou lidskou svobodu. „Druhá strana“  (Prymula, Flégr, Konvalinka, Iniciativa Sníh, Válek, Vojtěch apd) budou v dokumentu opět zastoupeni svými veřejnými prohlášeními, kterých jsme si užívali každý den více než dost, protože prostor, který dostali v mainstreamu k promlouvání k obrovskému počtu lidí, byl luxusní…

Tyjo, 75 minut mého převzácného času? Ten borec musel spadnout z jahody. To byla moje první reakce.

Nechápala jsem, proč mi ten pán psal. Pokud by o rozhovor se mnou někdo stál, předpokládám, že by znal mou práci a moje názory. To se ale v tomto konkrétním případě evidentně nestalo. Nesouhlasím prakticky s jediným slovem z citovaného textu a je mi z něj dosti nevolno. Můj svět je svobodný, nikdo mne neutiskuje, nikdo mne do ničeho nenutil, nikdo mne nenálepkoval. Já sama jsem si zvolila, jak prožiju každičkou minutu svého života za doby pandemické, před ní i po ní. Nebudu podporovat v lidech strach, beznaděj a obavy a týt z toho. Když jsem byla za covidu slabá a vyděšená, nic dobrého z toho nevzešlo. Ostatním to jen škodilo. Never more, jak praví havrani.

Vedle toho jsme koukala jak puk, když jsme zjistila, že si pán myslí, že bych snad byla ochotna být na videu točeném spolkem, který natáčel s něčím tak odpudivým, jako je Hamplová. Brrr, fuj, ble. Další důkaz, že onen pán o mne neví ani zbla. vím, že jsem si dala za cíl se Hamplicí nezabývat a nehodlám to porušovat, ale znova (a snad fakt naposledy) říkám: S tou obludnou ulhanou bábou jsem neměla, nemám, nechci mít nic společného a nikdy ani mít nebudu. To bych se musela hanbou propadnout. Ostatně ona byla jedním z hlavních důvodů, proč jsem třeba odmítla spolupráci s Čumpelíkem. Ani omylem toho nelituju a upřímně doufám, že za návrh na segregaci cikáňat už ji fakt vylijou z Komory. Je to ostuda všech právníků.

Podobně je mi známo, že se Svědomím národa spolupracuje Zdravé fórum, což je pro mne rovněž organizace neslučitelná s mými hodnotami a názory a které nemůžu přijít na jméno za všecko, co napáchala.

Milí zlatí, doporučení na závěr: neotravujte mne s blbostma. Nic netočím, protože nejsem politik, lhář ani šašek ani nechci z lidí tahat peníze. Já pracuju jen sama na sebe, jsem svobodná a nezávislá bytost. Vždy a za všech okolností. Je to totiž jediná záruka, že si za svoje přešlapy ponesete všechnu tíživou odpovědnost a že současně budete sklízet to dobré, kdyby se čirou náhodou a zázrakem někdy zadařilo. Doporučuju podobnou strategii. Je to příjemné, svobodné a zábavné.

P. S.: Já jsem NIKDY nestála na straně lidí. Lidi jsou mi v 99,9999% případů lhostejní. Záleží mi jen na malinkaté části populace, na pár lidech, kteří jsou mi blízcí a pro které jsem ochotna udělat dost na svůj úkor, mnohem radši mám třeba kočky a psy. Nejsem blbá, abych trapně předstírala opak a stírala domnělé slzy v oku. Mě zajímá jen svoboda. Tu jsem si naivně zpočátku celé soudní šaškárny myslela, že hájím, než jsem pochopila, jak blbě jsem se chovala.