Včera jsem se s naší justicí zase celkem pobavila. Pamatujete si aspoň okrajově na spalničkovou žalobu? Já už na její existenci skoro zapomněla, ale hříchy minulosti prostě vždycky vyplavou na povrch.

Nejvyšší správní soud spalničkovou opět vrátil tomu Městskému. Udělal to přitom poprvé už v roce 2021, jenže soudci z Městského to dodrbali i na podruhé. Tak to v našem soudním systému zkrátka chodí.

Jsem docela zvědavá, jak to nakonec s virem spalniček dopadne. CDC přitom varuje, že se tahleta nemoc nebývale rozmáhá (varovali i před těmi dvěma lety). Osypky jsou extra zákeřné a mohou zaútočit odkudkoliv kamkoliv:

Outbreaks can happen in areas where people may be unvaccinated or under-vaccinated, including the United States. Right now, measles outbreaks are occurring in every region of the world. Measles can enter the United States through infected travelers entering or travelling through to the U.S. as well as through infected U.S. travelers returning from other countries.

Je proto naprosto evidentní, že by to stát neměl brát na lehkou váhu a minimálně by měl zakázat vycházení, pití kafe z kelímku na veřejnosti, prodej některého zboží, vojensko policajtskou ostrahu na hranicích okresů a zavřít školy a důchoďáky. Nikdy nevíte a prevence je prevence. Čínský roušky by rozhodně likvidovat neměly, ty se ještě budou hodit.

Jsem každopádně ráda, že se špatní soudci z MS Praha znovu zapotí. Jak já jim to za to všechno přeju.