Je komické, jak se Hamplová a kol. snaží předstírat, že naše Amazonka dostává čočku za to, že konečně řekla pravdu o Ukrajincích a tubeře. To je prostě jen další lež, protože sdílet a šířit informace o tom, že Ukrajina je prolezlá nejen tuberou, ale i jinými nepěknými chorobami, je zcela přípustné a doopravdy se vůbec nic nestane, když o tom napíšete. Já sama jsem toho dostatečným důkazem. Již je to rok, co jsem na blog tehdy ještě na Echu sesmolila normální ozdrojovaný text s názvem „Běsnění, TBC a jodidové tablety“. A víte co? Vůbec, ale vůbec ni se nepřihodilo, protože tytéž informace najdete na webech WHO anebo jiných oficiálních stránkách.

V případě převlékačky kabátů Hamplové šlo o to, že ze své vlastní hlouposti sdílela falešnou výzvu KHS Olomouckého kraje s úmyslem vyvolat strach a paniku mezi svými ovečkami. Rajchl může brečet jak chce, ale tohle rozlité mléko už do bandasky nedostane.

Protože je smutné, že oba advokáti se domnívají, že ona informace mohla být považována za pravdivou, poradím jim zcela zdarma bez žádostí o poslání peněz na netransparentní účty, jak mohli poznat, že jde o fejk, který se nesdílí, nešíří a kterému je záhodno se vysmívat, protože naprosto ničí veškeré snahy mluvit o problémech normálně a dělá ze všech, kdo kritizují přitroublé kroky státu, naprosté idioty.

Nejprve si sem dejme onen text:

Jako první musí každého právníka trknout způsob označování předpisů. Nikdo, kdo má všech pět pohromadě a doopravdy používá v praxi právní předpisy, nepíše slovo zákon s velkým z. To stejné pak platí o tuberkulóze (resp. o onemocnění „Mycobacterium tuberculosis“, jak se píše ve sdělení – to je přece původce onemocnění tuberkulózou, nikoliv název nemoci). Tu přece taky nikdo příčetný nenapíše s velkým počátečním písmenem.

Za druhé musí dobrého právníka uhodit do očí to, že se vedoucí oddělení z KHS odvolává na zákon č. 4/1952 Sb., o hygienické a protiepidemické péči. To je samo o sobě směšné. Tento zákon v hluboké totalitě skutečně existoval, ale byl zrušen k 1.7. 1966. To už je fakt trochu dávno na to, aby se jím KHS řídila. Někdo, kdo o sobě prohlašuje, že je odborník, by to měl sakra vědět.

Za třetí stačilo si přečíst celé oznámení. Tak stupidně pospojované věty a podivné argumenty přece nikdo, ale opravdu nikdo s IQ větším než 80 nemohl brát vážně! Podívejte se na některé části sami: třeba první věta odůvodnění snad nedává ani smysl. Nebo spojení „zločinné ničení zdravotnické a civilní infrastruktury“… na tohle může naletět dospělý terciárně vzdělaný jedinec s advokátní zkouškou? ČAK by se měla zamyslet nad tím, kdo všechno může být advokát…

Za čtvrté – věc není na úřední desce nebo alespoň na webu dotčeného úřadu a není ani na hlavičkovém papíře. To, že by KHS něco takového vytiskla a nastrkala lidem do schránky nebo všem rozeslala e-maily, je dost nepravděpodobné, spíše z říše pohádek pro dospělé.

Někdo Hamplové vyčítá, že měla na KHS zavolat. Nebylo to nutné. Stačilo jít na web KHS, kde na titulní straně svítila zpráva jako hrom, že jde o fejk. Jako právnička poskytující služby samosprávám bych se styděla, že neumím pracovat s weby státních institucí a nepoznám oficiální dokument od podvrhu, když ho vidím. Fujky.

Takže do budoucna nejen pro Hamplovou a Rajchla, ale pro všechny, kdo nechtějí vypadat jako imbecilové a kdo nechtějí ničit snahu něco změnit:

Ověřujte, ověřujte, ověřujte. Podívejte se na použité zákony, mrkněte na weby institucí, důkladně si přečtěte celý text, ne jen hysterický nadpis. Fakt to není těžké a uděláte pro dobro světa hodně. Jinak jste naprosto stejní jako ti, kterým se vysmíváte, že baští zprávy od ČT a ty z vlády. To, že obsah zprávy rádoby konvenuje s vaším přesvědčením vůbec neznamená, že je pravdivý nebo že jej na 100% dal dohromady někdo, kdo to s vámi myslí dobře. Dost často je to přesně naopak. Věřit totiž můžete jen sobě (a někdy ni to ne).

Na celé situaci se bavím jedním – další částí Rajchlova srdceryvného apelu:

Jako Jindříšku, proč mi tohle děláš? Vždyť mně už se všechna ta přízviska ani nevbejdou do blogového příspěvku: Jana Amazonka Dezinfo První dáma Zwyrtek Hamplová, to už je horší jak Franta Pepa Jednička.