Hahahahahaha! Už pár dní jsem se tak dobře nezasmála jako nad dnešním článečkem na Seznamzprávy o načuřených českých paštikářích, kterým letos tak úplně nevyšla jejich ušmudlaná dovolená v Řecku. Hahahaha. Aspoň něco mi dokázalo spravit náladu. Jsem vlastně velmi spokojená, protože nesnáším zbytečné lítání sem a tam, které zatěžuje životní prostředí. Kéž by se to dělo častěji, třeba by to přirozeně vedlo ke snížení environmentání zátěže.

Nejvíc jsem se řehtala nad tímto výrokem. Uznejte sami, to nemá chybu, pokud jde o míru stupidity a absolutní neschopnoti přijmout odpovědnost za svoje činy.

„Už v sobotu večer v Praze na letišti jsme četli, že se město Lindos, kam jedeme, evakuuje. Říkali jsme si, že to je divné, ale věřili jsme Čedoku, že má lepší informace z místa,“ říká Tomáš Suchomil. Po příletu na Rhodos je z letiště odvezli rovnou do jiného, nouzového hotelu, kde přespali na zemi, v křeslech a na matracích. V neděli odpoledne ale přišla od delegátů Čedoku překvapivá zpráva: odvezeme vás do vašeho hotelu White Lindos.

Jiná chytračka, která utratila za nesmyslnou dovolenou malant, taky soptí. Sekunduje jí další inteligent:

„Kam mám dát své děti? Řekněte kam?“ táže se rozzlobená Češka u přepážky ČSA delegátek cestovní kanceláře Čedok. „Nebudou spát na zemi. Chci pro ně postel. Já jsem si za to zaplatila dost velké peníze,“ říká už zvýšeným hlasem… Přidává se vedle stojící muž. „To máme druhou noc spát jako dobytek? Jako zvíře na zemi? Zkuste si to sami. Nemáme nic, nemáme hotel, nemáme letenku a to jsme tu ani neměli být. Lhali jste nám do očí,“ také se zlobí.

Jo milej pane, co jste si navařili, to si holt budete muset zbaštit. Každý má to, co si zaslouží. Když lítáte sem a tam, když je vám lhostejné, jak strašlivé má trajdání do hotelových komplexů dopady na přírodu a krajinu, patří vám, aspoň z hlediska karmy, ve kterou já bytostně věřím, to, co se vám stalo.

Opravdu nespoléhám na bláboly o CO2, to je politikum, které jen zastírá skutečné potíže, ale jsem si jistá, že našelidská (většinou zvrácená) činnost má neobyčejně drsné dopady na životní prostředí. Jen ti, kdo si lžou do vlastní kapsy, mohou tvrdit s kamennou tváří, že si můžeme dělat, co chceme a že se nic neděje, protože máme nárok a právo. Není to tak. Když totiž chceme svobodu, musí následovat přijetí odpvoědnosti za důsledky. Jenže to lidské rase nejde pod vousy. Chce jen tu zábavu, jen splnění nároků, ale bez zaplacení odpovídající ceny.

Sklízíme proto teď, podle mého názoru, jen to, co jsme svojí lhostejností zaseli. Když znečišťujeme vše okolo jako zběsilí, nemůžeme čekat, že se za odměnu budeme mít dobře. Je to přece jednoduchá matematika a ti, kdo ji nekaceptují, teď zcela zaslouženě úpí třeba právě na Rhodu. Blbý je, že s těmito hlupáky musím trpět třeba i já a moje báječné děti, protože si nemůžu vytvořit svůj vlastní čistý svět. To, že se budu snažit, je kapka v moři… Bohužel i kolektivní karma je evidetně zdarma, o tom by mohli vyprávět třeba ti, kdo se narodili v Africe, kde jednotlivec s ničím nehne, i kdyby se postavil na hlavu a odrážel ušima…

Abych to shrnula, soucit u mne nehledejte, nehnula bych pro kohokoliv v Řecku prstem, leda pro tamní zvířata, ale ta jsou lidským so(bl)bečkům ukradená a zachraňovat je nikdo nebude.