Dneska mi obzvláště chutnala snídaně. Něco milého mi zvedlo apetit! Zjistila jsem totiž, že Česká advokátní komora konečně zafungovala tak, jak má, a kárně potrestala Nielsna i Hamplovou, naše hrdiny z řad Právníků roku. Díky bohu, chtělo by se zvolat, člověk se tak může aspoň o něco méně stydět, že patří k proklatému stavu právníků.

Důvody, proč měli být a taky byli postiženi, jsem uvedla v článku ze září:

Hamplová na svém fejsáči o kárném postihu dál (koho to překvapuje) lže, jako když tiskne. Kárné výtky Komory jsou jí lhostejné, hlavně je třeba stoupencům vtlouct do hlavy, že je nebožačkou potrestanou za to, že nemlčí:

Prý je ta nebožačka ztrestána za to, že na jeden jediný den zveřejnila žebrací výzvu o peníze. Ta drzá advokátní …, ehm, má přitom výzvu na webu ještě dnes.

Nielsen je snad ještě směšnější. Prý že:

“Zastal jsem se spolu s kolegy v dobách největšího covidového útisku a diskriminace těch nejslabších a nejzranitelnějších – našich dětí. Udělali jsme to i za cenu možného osobního rizika. To je totiž podle mě skutečným posláním a úkolem každého advokáta.” komentoval dnešní rozhodnutí Tomáš Nielsen.

Za cenu osobního rizika 🙂 Já padnu asi smíchem pod stůl Jaké riziko, proboha? Žádné v tom nebylo. Žádné, ani promile. Milý zlatý Tomáši, za to, že jsi podával slušné žaloby a jiná věci, potrestaný nejsi, tak ze sebe laskavě nedělej oběť, ano? Nikdo nikoho za covidové aktivity netrestal, dokonce ani mě s Davidem, a to je co říct. Komoře nakonec bylo lhostejné i to moje slavné „Klidně zemřete“, tak si dej pohov s tou dramatizací a prohlašováním sám sebe za svatého bojovníka. Trest je za sprosté a odporné vyhrožování trestním stíháním a jiné bláboly a ty to moc dobře víš, i ti tvoji kumpáni. To ale ovečkám neřekneš, viď?

Zaujalo mne, že Nielsen si dle transparentního účtu Zdravého fóra ještě pořád účtuje měsíční paušál 60. 000,- Kč za právní služby. Za jaké, proboha, teď, když se vůbec nic neděje už kolik dlouhých týdnů?

Jestliže by si z transparentního účtu bral stejnou částku třeba od dubna 2021, měl by teď už skoro milion a půl, stejně tak Tománek. Nechápu, že lidi baví takto plýtvat drahocennými penězi a cpát je do chřtánu advokátům doslova za nic. Proč to někdo dělá?

O peníze ale jistě jde bojovníkům za svobodu až na posledním místě, to jen já jsem taková malověrná potvora, která absolutně nevěří žádnému Právníkovi roku ani jiným advokátům.

Lidi, jste-li rozumní a přemýšliví, nepotřebujete žádné berličky, není vám třeba sledovat Hamplovou ani Nielsna a jejich pohádky. Vystačíte si bohatě sami. Nechte být politiky politiky a žijte. Vysmíváte-li se těm, kdo uvěřili covidu nebo Ukrajině, ale přitom vy sami jste neochvějní ve víře v jiné báchorky, nemáte „těm druhým“ co vyčítat. Jste stejně slabí a důvěřiví jako oni, jen jste si našli jiné, byť stejně špatné, útočiště. Opusťte ho, nepotřebujete ho.

P. S.: Upřímně doufám, že advokáti budou nadále za tyhlety zlé činy trestáni, protože využívají nevědomosti a bezbrannosti laiků. Pusu ať si pouští na špacír jak chtějí, to by mělo být každému lhostejné – ať sdílí bludy o odpojování samoživitelek, ať klidně čtou Aeronet, to je fuk. Tím se jen lidsky ztrapňují.

Právní kejkle ale nesmí zůstat nepotrestány, protože lidi spoléhají na to, že jednají jako odborníci a bezmezně jim věří. Stejně jako lékařům nebo jiným, kdo deklarují, že mají znalosti, kterými jiní nedisponují.