Když je člověk podnikatelem, bolí ho číst si, kolik státní instituce rozházely z toho, co mu předtím ukradly na daních. Dnes jsem pátrala po nějaké judikatuře a dostala jsem se k ročenkám Ústavního soudu. Byla jsem v šoku, na co ty zbytečné osoby v talárech, které umí jen líbat prsten na ruce státu, která je živí, vynaložily peníze po rouškou covidu:

Ročenka z roku 2020:

Na základě krizovým štábem přijatých opatřeních k zamezení šíření infekce covid-19 na pracovištích Ústavního soudu byly pořízeny ochranné pomůcky (roušky, ochranné štíty, respirátory a plexisklové přepážky) a dále dezinfekční prostředky a ozonové generátory. Pro umožnění detekce osob s možnými projevy nákazy byl pořízen detekční rám s integrovaným měřením tělesné teploty a tímto byl nahrazen stávající dosluhující. K umožnění distančního konání porad a jednání byl pronajat systém pro pořádání videokonferencí a následně pořízeno
videokonferenční zařízení, dále byl pořízen nový SW pro vzdálený přístup a další notebooky pro podporu práce z domova. Celkové výdaje spojené s těmito opatřeními a nákupy činily 695 488,50Kč.

Ročenka z roku 2021:

Na základě krizovým štábem přijatých opatření k zamezení šíření infekce
covid-19 na pracovištích Ústavního soudu byly pořízeny ochranné pomůcky (roušky, respirátory a testovací sady) a nakoupena webová kamera s příslušenstvím, která je používána pro zajištění distančních jednání. Dále byly prostředky v souvislosti s mimořádnými opatřeními Ministerstva zdravotnictví a ve smyslu zákona č. 182/2021 Sb. použity na výplatu mimořádného příspěvku v době karantény, na dezinfekční prostředky a nákup ozonových generátorů. Celkové výdaje spojené s těmito opatřeními a nákupy činily 806 923,51Kč.

Uf, slušný, co? Měřiče teplotky a ozónové generátory… A to si vezměte, že jde jen o jednu jedinou instituci. Kolik dalších jich ve státě je a kolik miliard z rozpočtu vyteko bůhvíkam. Covid byl přitom v podstatě jen malinká trhlina v trupu tohodle Titaniku. Nesmyslné utrácení za válečné blbosti a za všechny připrchlíky, to je, pane, teprve darda. Občanům ale stát bude vykládat, že není na duchny, není na zdravotnictví, není na školství, není na nic.

Někdy si říkám, že je to docela prča sledovat, jak dlouho může vládní garnitura v něčem takovém pokračovat, než se najde nový Robespierre nebo nějaký jiný podobný mocichtivý had. Osobně nevěřím na revoluce a nemyslím si, že cokoliv změní, neboť se to ještě nikdy v historii lidstva nestalo, ale je to prostě mimořádně zajímavé dívat se na to všecko jako na pořádný kasovní trhák jak v multikině s obrovským kornoutem mastného máslového popcornu a litrem koly po ruce.