Mám tajnou neřest, za kterou se docela stydím, ale nemůžu odolat, i když je to dost odpudivé, nicméně jsem přesvědčena, že podobných úchylů je v anší republice víc. Dnes se k oné nechutnosti přiznám veřejně: sleduju na fejsáči Hamplovou a Rajchla. A je to venku, třikrát fuj pro Vendulu, nebo raději rovnou trest smrti – tu a tam se totiž mrknu i na Vidláka

Asi si říkáte, jak je něco takovýho vůbec možný. Já vím, já vím! Prozradím vám, co mne k tomu nutí – pořád totiž doufám, že je musí dostihnouut karma a že se ukáže, že pýcha skutečně předchází pád a na hrubý pytel přijde hrubá záplata. Není přece možné, aby to všechno, co jsme zařžili s covidem zemřelo takto! Aby nedošlo k vůbec žádnému vývoji, ke zlepšení, posunu. Odmítám tomu prostě uvěřit a do konce svých dnů budu předstírat, že se něco ve společnosti muselo zlomit a že někde, možná v hloubi Amazonského pralesa, žije jeden jediný člověk, kterého to všechno, co se děje, zěmnilo k lepšímu, a že pravda a radost nakonec doopravdy zvítězí.

Zatím to tak bohužel nevypadá, všechno je při starém a svět se točí pořád stejně a na hrubou záplatu pro Hamplovou ještě čekám. Zatím se tedy aspoň bavím. Když jdeme s Davidem an procházku, často se smějeme jak blázniví tomu, co jsme na FB naší velrybí právnice vyzvěděla. Třeba včerejší prohlášení k tomu, že se prakticky neobtěžuje za naše peníze být v Senátu a jako zákonodárce hlasovat, nás odrovnalo:

Proč mne nepřekvapuje, že některá média považují v senátu za primární hlasovací účast 🙂. Potom samozřejmě chápu kolegy, kteří na senátní znělku trhají rekordy v úprku do senátorských lavic. Chtějí klid.

Jana Zwyrtek Hamplová, senátorka a advokátka a právnička roku ke své neomluvitelné absenci při halsováních v Senátu.

Dobrý, ne? To je jako kdyby zaměstannec řekl:

Proč mne nepřekvapuje, že některá média považují v zaměstnání za primární odvádění práce.

Podstatně méně jsme se včera nasmáli tomu, co jsem objevila v registru smluv. Je tam smlouva mezi Hamplovou a městem Šlapanice. Víte, kolik si právní hvězda účtovala za svoji tzv. kvalifikovanou pomoc?

330 000,-

To je při její ve smlouvě uváděné hodinové sazbě 1500,- Kč/h 220 hodin práce. 220 hodin!!! I kdyby ta hrdinná zralá krasavice pracovala 8 hodin denně bez pauzy, je to skoro 28 pracovních dní. Za tu dobu by člověk snad napsal i Vojnu a mír.

Ve smlouvě se píše:

Říkám si, že by mne vážně zajímalo, co na tomhle mohlo být tak zapeklité, že to vyžadovalo 220 hodin nasezení, krve, potu a slz. Osobně mám blbý pocit už v okamžiku, kdy si potřebuju naúčtovat 20 hodin práce, protože si říkám, že bych měla problematiku znát a být rychlejší.

Šlapanice ale ještě byly skromné. Takový Kyjov, to je bomba:

S tím Kyjovem je to prča na pokračování. Dívala jsem se do systému NSS a viděla jsem, že nakonec zastupoval ve věci štěrkopísků Kyjov advokát Pavel Černý (což je chytrý právník, to musím uznat, jakkoliv mi jeho domovská advokátní kancelář Frank Bold leze na nervy). To vyplývá z rozsudku KS Brno č. j. 31 A 84/2022-762.

Pak jsem narazila na článek o hvězdici Hamplové na Deníku. Prej za to slavné zastupování ježibabu šetří Komora. No kéž by jí konečně zatli tipec. Článek je bohužel zavřený, ale v přístupné části se píše:

„Město Kyjov, v rámci snahy získat přehled o provedených úkonech právní zástupkyně a zjištění opodstatněnosti vyúčtované celkové odměny za právní služby, požádalo o jejich předložení včetně finančního vyčíslení jednotlivých úkonů. A to opakovaně,“ přiblížil tajemník kyjovského městského úřadu Filip Zdražil.

No to je návnada! Rozhodla jsem si proto Deník na měsíc za kačku předplatit, abych věděla víc. A čtu:

„Magistra Zwyrtek Hamplová k požadavku města uvedla, že odměna byla sjednána na komplex právních služeb bez účtování jednotlivých dílčích úkonů právní služby. Toto tvrzení však není žádnou dohodou podloženo,“ upozornil kyjovský tajemník.

Dál v článku stojí:

Jak připomněl tajemník kyjovského městského úřadu, za právní služby poskytnuté všem zastupovaným obcím byla fakturována odměna i s daní přesahují pět set čtyřicet tisíc korun. „Město Kyjov uhradilo odměnu v plné výši, když se zainteresované obce a města následně na těchto nákladech podílely,“ uvedl Zdražil.

Takže s tím honorářem to bylo asi všelijaké… su zvědavá na rozhodnutí ČAKu, protože Hamplová se jako trdičně kroutí jak zmije:

„Advokátní mlčenlivost mi brání uvádět podrobnosti, ale mohu se zcela čistým svědomím říci, že město dostalo přesný přehled práce mé kanceláře, a to zcela v intencích smlouvy. Cely případ nadále sleduji, protože jsem byla nasmlouvána především pro fázi ústavněprávní, až eventuálně po změnu zákona. Na té jsem pracovala a tu také připravila. Týkala se a dotýká práv desítek obcí a měst, nejen Kyjova – ten to tehdy celé zaštítil, a zaslouží si za to respekt. Patrně došlo pouze k chybnému výkladu smlouvy,“ uvedla pro Deník Zwyrtek Hamplová.

Přiblížila, že ve smlouvě byla dojednána odměna takzvaně za vše, nikoli po dílčích prvotních podáních. „A tak jsem k tomu přistoupila, a věnovala tomu hodně času i právních rozborů a hovorů s experty. Nadále jsem v kontaktu s některými obcemi, aktuálně jim budu všem posílat můj pohled na současný právní stav, a ve věci chci být dále aktivní – obce by měly mít totiž jinou roli než přihlížet narušování zásob vod ve svých regionech,“ vyjádřila se advokátka a současná senátorka.

To je k zblití. Asi budu radši dál chudá, ale poctivá. O tohle nestojím, karmu bych si pokazila na 500 let dopředu.

Kupodivu Hamplová dokáže slušně balamutit obce napříč republikou, stejně jako svoje voliče. (Doufám ale, že i tato smutná éra už končí.)

A tak na ní ani v Chrudimi nešetřili. 90 táců v podstatě za převzetí! Hustý způsoby!

Hmmm… asi bych si mohla všechny analýzy a výstupy předané starostům naší geniální Amazonkou vyžádat na základě stošestky a prostudovat, abych věděla, jak se dojí obecní rozpočty. Anebo abych se případně omluvila, protože by se na zákaldě získaných amteriálů ukázalo, že by to nikdo na celém širém světě neudělal lépe, levněji a rychleji a že to evidentně byla práce pouze a výhradně pro právníky roku a nikoliv pro čudly mého ražení.

P. S.: Tohle má ta advokátní zrůdička za to, jak se v poslední době vyjadřuje na adresu LGBT a taky za všechny ty ostatní lži, kterými vodí za nos prosťáčky. Nechápu, co může lidi konkrétně na Prague Pride tak moc rozčilovat. Je to jenom a prostě akce. Mě teda mnohem víc štve, že chlapi chodí za milenkami a hrají si přitom na hodné táty od rodin nebo jak se lidi chovají ke zvířatům nebo sousedovic uječení nevychovaní fakani nebo že je tolik rodin jak z Ecce homo Homolka a že jsou lidi obecně úplně vymaštěný. Každý člověk je něčím podivný, pro ostatní odpudivý. Prague Pride je jenom karneval. Nic jiného. To, co musíme žít dennodenně je mnohem horší. To je ten pravý nefalšovaný horor a freak show.

Lidi zlatí boubelatí, zameťte si všichni před vlastním prahem a až to tam bude čistý, pak řešte ostatní. Ju? Takový okamžik ale patrně nikdy nenastane. Nikdy. Jediné, před čím se má cenu bránit je, když po vás buzny, muslimové, Ukrajinci nebo kdokoliv ostatní žádá účast a něco po vás chce a skutečně vám zasahuje do života. Prague Pride to fakt nedělá. Když můžete zůstat pasivní a problémy druhých se vás nedotýkají, nechte je být. Bude vám o dost líp. Navíc dokud máme LGBT, máme so dobře, protože LGBT nebo klimatičtí aktivisté chrání naše práva jako nic jiného. Já osobně jsem jim za to vděčná. Dokud máme LGBT, jsme v pohodě.