Ve 21. století není možné, aby si lidé nebyli před zákonem rovni. Současný stav z hlediska práv LGBT+ lidí naprosto neodpovídá demokracii západního střihu a nevidíme to tak jen my ve Vodafonu, ale i většina velkého byznysu,“ říká iniciátor výzvy a generální ředitel Vodafonu Petr Dvořák.A dodává: „Nesmírně mě těší, že se k naší otevřené výzvě panu premiérovi připojilo tolik dalších zástupců a zástupkyň tuzemských firem, kteří vidí potřebu narovnat podmínky pro LGBT+ lidi, páry a rodiny s dětmi. Všichni dohromady zaměstnáváme desítky tisíc lidí a vidíme tak v přímém přenosu, co všechno nerovný přístup přináší. A to nejen eticky, ale také ekonomicky.“

Korporace mi svým počinem, vyzváním našeho premiéra, aby konečně dal všem rovná práva a umožnil manželství pro všechny, vehnaly slzy štětsí do očí. Když se za mě postaví někdo tak čestný, dobrý, hodný, tolerantní a ohleduplný, jistě se konečně dočkám uznání a možnosti uzavřít sňatek tak, jak si to představuju já – svobodně a s kdekým.

Život s jedním chlapem je hrozně nudný, co si budem, že jo. Pořád dokola tytéž kecy, tytéž špinavé trenky, tytéž sexuální požadavky, tytéž stravovací návyky, tytéž seriály, tytéž kavárny. Jak já bych si přála, aby se společenského uznání dostalo polymaorii a aby mohli manželství uzavírat skutenčě VŠICHNI a nikoliv jen páry. Musíte uznat, že taková nuda a zastaralost nemá v 21. století místo! Je nutno bojovat za manželství doslova pro všechny.

Na jednom z webů o LGBT+ se k polyamorii dočtete:

Polyamorie by se dala přeložit jako mnoholáska (z řeckého poly tedy mnoho, a latinského amor neboli láska). Je to životní styl, při kterém lidé žijí v několika milostných vztazích, a to zcela otevřeně, s vědomím a souhlasem všech zúčastněných. Jeden muž nebo žena tak může mít třeba i několik partnerek nebo partnerů.  Jedná se o druh nemonogamního soužití, založený na toleranci a akceptaci dalších vztahů.

Stoupenci polyamorie zastávají názor, že je možné společně žít za vzájemného souhlasu všech zúčastněných, nejde pak o nevěru nebo podvádění. Může jít jen o randění, ale i o skutečné soužití, kdy více milostných partnerů sdílí  jednu domácnost.

No není to vysloveně bájo? Je. A tak hledám ženicha nebo nevěstu, kteří by mě chtěli. Můj inzerát by zněl asi takto:

Nic moc, žádné nároky. Hledám nevěstu nebo ženicha, nebo oba dva. Zn.: Spěchá.

Tento seznamovací skvost jsem tak úplně nevymyslela, četla jsem to kdysi dávno, ještě jako mladá kočka v novinách. Upřímnost onoho inzerenta na mne tehdy udělala dojem, ale stejně jsem mu neodpověděla. Třeba se teď dočkám já.

Díky polyamornímu soužití, které evidentně hodlá umožnit vláda a touží po něm bossové z korporací v rámci narovnávání podmínek pro veškeré členstvo LGBT+ komunity, se nám otevřou nové nepoznané obzory. Představte si to! Z trestního zákoníku zmizí stupidní ustanovení o zákazu dvojitého manželství a všichni budeme žít v krásném novém světě volné lásky. Jen teda nevím, jak se pak mezi sebou popereme o dědictví. Ještě, že ve skutečnosti já ani můj první manžel vůbec nic nemáme. Jen to srdce na dlani a o to nikdo boje svádět nebude.

P. S.: S tím novým sňatkem to myslím vážně. Kdyby se našel někdo, kdo by mě chtěl, o čemž vzhledem ke svému věku blížícímu se důchodovému dost pochybuju, jdu do toho. Beru chlapy i ženský nebo cokoliv mezi tím. Za tu srandu mi to stojí.

Plán je takovýto: Počkáme, až schválí „zákon o manželství pro všechny“ a pak se vydáme na radnici. Když nám naše touhy zkostnatělí ouřadové neposvětí, cesta k Ústavnímu soudu bude otevřená a tam dneska může vyhrát každý politický jouda se sebevětším nesmyslem a špatností, tak proč ne se správnou společnou věcí!

A ještě douška: Na nápad přišel David, ale jemu jsem další manželky zatrhla. To by tak hrálo, taková nemravnost u nás doma!

Korporacím, které dopis pro Fialu podepsaly, jsem poslala tento rázný požadavek. Tak su zvědavá, zda se mnohoženství a mnohomužství uchytí. Mělo by, jinak je to s „manželstvím pro všechny“ pěkná bouda.