„Ale vadí mi, vadí mi, že ti, co nás uráželi a takto dehonestovali, tak teď ani nepřijdou a neřeknou: ‚Omlouváme se těm skupinám právníků, kteří v podstatě nám tady rušilo, rušili, tuším, skoro 60 nezákonných opatření.'“ Jana Amazonka Zwyrtek Hamplová

No hurá, tak já se snad po skoro třech letech dočkám od naší Právničky roku omluvy. Padám na zadek, nic takového jsem už nečekala! Děkuju, Janičko, takové lidi jako jsi ty, tj. se srdíčkem dovopravdy na dlani, upřímné a čestné nebojácné hrdiny, tady potřebujem!

Omluvu s poklonou až na zem i přes špeky na břiše požaduju za tyto výroky, které se týkaly přímo mé osoby, protože to o nás a naší žalobě Hamplová tak nechutně píše:

Z března 2020:

A tím jsem vlastně u další skupiny. Ano, skupina lidí, kteří „chytře“ mluví. Moralizují. Říkají krásné intelektuálské věty o tom, že svoboda je více než život. A že je ohrožena demokracie, když se zavřely hranice. A že je v rozporu s lidskými právy, když byla vyhlášena karanténa. A pokud to nevíte, máme tu i žalobu, že nařízení vlády je neplatné pro formální vady. Nepovšimli si, že jsme ve válce – ve válce s virem, který může ochromit vše. A za války není čas na diskuze a intelektuální řeči. Jakkoli je občas rádi i jiní říkáme. Protože v době ohrožení musí být disciplína. Ano, také jsem si všimla formálních vad nařízení vlády. Ale nikdy by mi nenapadlo v této chvíli proti tomu podávat žalobu. Proč? Inu, protože si myslím, že mám zdravý selský rozum. Nevím, zda jsou současná opatření nutná, ale vím, že raději dnes udělat víc, než míň. Po krizi jim poradím, aby na Úřadu vlády vyměnili právníky. Ale to je tak vše, co mne v tuto chvíli napadne. Protože v době ohrožení se prostě některé věci nedělají.

A za duben 2020:

Jenže demokracie neznamená, že si každý může dělat, co chce, aneb právo jednoho končí tam, kde začíná právo druhého, a pokud o něčem rozhodnou demokraticky zvolené instituce, musíme to, byť třeba někdy se skřípajícími zuby nebo komentářem, jak bychom to udělali lépe (to ale moc neslyšíme, převažuje kritika), akceptovat. Protože kdo jiný by to měl rozhodovat? Nikoho jiného v demokracii neznám, než ve svobodných volbách zvolené orgány. A to, že někdo prostě se neumí nikdy přizpůsobit, a plete si demokracii s právem „já si budu vždy dělat, co chci“, a „jen můj názor je ten jediný správný“, s tím ať jde do háje. Jaký je rozdíl mezi výrokem – nebudu nosit roušku, protože mi to nemá kdo co nařizovat, a výrokem nebudu platit daně, protože mi to nemá kdo co nařizovat? Buďme proto opatrní v úsudku., protože za velkými slovy bývá často velká malost. Dávejme hlavně pozor, zda nejde těm, kteří mluví o ohrožení demokracie, ve skutečnosti o politický boj a politické body pro sebe sama. Zda nejde těm, kteří zaměňují respektování pravidel za diktaturu, hlavně o vlastní zisky. Zda zkrátka všichni moc nekalkulují, a nezapomínají na to, že i oni mohou skončit na ARU jako britský premiér.

Stačí mi zveřejnění omluvy na fejsáči v tomto znění:

„Jako největší převlékačka kabátů se omlouvám nejlepší právničce všech dob, Vendule Zahumenské, za hnusné nenávistné řeči a pomluvy, které jsem o ní šířila, a ze srdce jí děkuji, že se s velkou statečností a ještě větší naivitou a blbostí zastávala nikdy neexistujícího právního státu, spravedlnosti a lidských práv u soudu.“

Ti díkes, Jančo. Si snad už konečně rozumíme, ne? Jo a mimochodem, většinu z těch opatření, kterými se drze pro svůj politický prospěch oháníš, zrušil David. Tak si je laskavě neber do tvé nevymáchené pusiny, ok, kočko? Tys, pokud se dívám do databáze NSS, nezrušila jediné.

P. S.: Doufám, že se najde pořád víc a víc lidí, kteří pochopí, že jediný, komu mohou věřit, jsou oni sami, a že oni sami vytváří svět, ve kterém žijí, a že neexistuje žádný sebesvětlejší zítřky slibující politik, kerý něco za někoho zařídí. Hamplová s Rajchlem a podobní vykukové jsou toho zářným příkladem.

Jo a vím, že je to ošklivé, osobní a tak, ale já Hamplovou, Nielsna, Rajchla a kol. za ty lži a prefikanosti a balamucení nevinných právních civilistů a za to, jak to celé dodrbali a zničili, fakt nemůžu vystát. Davidovi jsem řekla, že to ani výjimečně v rámci plnění manželských povinností nemusí sdílet na Twitteru, že je to můj osobní boj s hydrou…