Vím, že je to strašná pakárna, ale já prostě musím a pak už slibuju, že jdu kontrolovat publikaci, kterou musím brzy odevzdat nakladatelství. Jde, jak jinak, o fejsáč naší senátorské hvězdice. Beru ho jako takové advokátní Ein Kessel Buntes a žasnu, třeba při pomyšlení na stíhání Kláry Samkové za prokletí tureckého velvyslance, že to Komora Hamplové ještě pořád toleruje. Pojďme ale k jejímu nejnovějšímu vtípku. Není sice tak dobrý, jako Hamplovou sdílená Vidlákova historka o vyklepaném a vystresovaném elektrikáři toužícím po nějaké práci, hlavně aby nebyla u zlého ČEZu, který ho nutí odpojovat nebohé samoživitelky od zdroje elektrické energie, ale ujde.

Na profilu Hamplové je tento post:

Komentáře pod příspěvkem jsou až bizarní:

  • Velká rána pro farmaprůmysl.
  • Pokud se opravdu uzdravila, tak tu léčbu brzy zakážou a prohlásí lékaře za šarlatána.
  • Skvělá zprava !!! Nechci být negouš ale mám obavu že pokud by se osvědčilo skončí to v nějakém utajeném trezoru farmafirem…zdravý člověk není žádoucí aneb čím víc nemoci tím víc business .

Vtipné v kontextu toho všeho je, že jde o tolik řešenou a neustále dokolečka omílanou a zatracovanou genovou terapii, takže dost pochybuju, že by kdokoliv přišel zkrátka, najmě farmafirmy, a osobně doufám, že skutečně může jít o zajímavý způsob léčby rakoviny.

Díky genové terapii se z terminálního stadia zhoubné rakoviny dostala do remise a je v podstatě vyléčená. Informovaly o tom agentura AFP a server BBC News. Lékaři při experimentální léčbě zasáhli do DNA. Vzali T-lymfocyty, které mají na starosti buněčnou imunitu, od zdravého dárce a „naučili“ je pomáhat Alyssinu tělu. Dívka je podle nemocnice první známou pacientkou, která dostala modifikované T-lymfocyty. Lékaři své poznatky představili na výročním setkání Americké hematologické společnosti.


Originální zpráva ze špitálu, který léčbu provedl, je zde nebo zde.

Někdy žasnu, s jakými magory kolem sebe žiju. Vždycky jsem si myslela, že to s lidstvem není žádná sláva a věděla jsem někde ve skrytu duše, že Zeman měl aspoň někdy pravdu, třeba když říkal, že třetina obyvatel této země je slabá duchem. Každý sedmý občan je debilní nebo dementní nebo alkoholik. Zhruba polovina obyvatel této země má podprůměrný intelekt, ale to, co se děje teď okolo covidu, Ukrajiny a dalších nesmyslů mne vážně mírně deptá, ať už jde o přispěvatele na fejsáči Lásky nebo Hamplové.