Je vtipné dívat se po pár měsících na statistiky evropských mrtvol, protože to nevypadá, že by se něco zlepšilo, naopak je to horší než v nejtemnějších dnech strašlivé pandemie. Stačí nahlédnout od statistik Euromomo. Zajímalo by mne, čím to všechno je, ale určitě to nemá nic do činění s covidími restrikcemi a nařízeními, z nichž ani jedno nebylo soudy řádně přezkoumáno či dokonce zrušeno pro nepřiměřenost. Pokochejte se proto se mnou statistikami a vzpomeňte při tom na soudcovský stav, který tohle všechno má na svědomí. Ještě, že jsou mi cizí lidé lhostejní, říkám si při studování těch čísel, jinak bych snad musela zamáčknout i nějakou tu slzu.

Obzvláště pěkný je totiž graf dětské úmrtnosti. S ničím to rozhodně nesouvisí, ale i tak to člověku vrtá hlavou? Ta výrazně se odchylující žlutá linka a jak pěkně ji ta modrá následuje, že?

V některých skupinách to vypadá o fous líp:

No hlavně, že jsme zachránili před smrtí ty staré a zranitelné a tak:

Když jsem se dívala na excesy úmrtí před koncem roku 2022, nějak jsem nepochopila, proč jsme tady neměli drama, mrazáky v ulicích a zákaz vycházení po osmé večerní? Ta čísla byla děsivá, to vám povím! Jen jestli to není nezodpovědné, napadne jednoho! Taková kalamita s mrtvolami tady totiž nebyla ani v roce 2020, kdy za vánoční setkání s více než dvěma členy rodiny byla málem kulka za úsvitu od uvědomělých spoluobčanů!

Zdroj: Euromomo.

Dle Českého statistického úřadu je na tom ale ČR jinak než zbytek liberálně demokratické Evropy, tak nevím, čím to je, asi naší fialovou jedinečností:

Nejsem sama, komu exces v mortalitě přijde zvláštní, šrotuje to i našim báječným soudruhům novinářům. Ani v US to totiž není dobré. Všude lidi padaj jak muchy. Sakra, a to mají za sebou nejednu píchačku, co?

Unsurprisingly, reports of excess mortality well into 2022 became fodder for claims by vaccine-skeptic groups that mass vaccination against COVID-19 was responsible for this increase in deaths (see here and here for examples of such social media posts). An article by the website The Exposé, published at the end of November 2022, claimed that “at least 118k children and young adults have ‘died suddenly’ in the USA” and that this was “most likely due to the Covid-19 injections”. This is a variation of the recurring false allegations that COVID-19 vaccines are unsafe and deadly that Health Feedback debunked on multiple occasions (see herehere, and here). As we’ll show below, the claims linking vaccination to excess mortality are baseless. To begin with, COVID-19 vaccines have been extensively tested, both during clinical trials and in real-world settings, without showing any significant vaccine-associated deaths that would explain the persistent excess mortality we’re seeing now.

No ale když za to podle pisálků 100% nemůžou vakcíny, tak čím to jen může být? Změnou klimatu? Putinem? Nebo Babišem magicky ničícím společnost i v zámoří?

Doufám, že si to věřící v demokracii, soudy a právo užívají, tenhleten báječný svět, ve kterém se o ně hodný stát postará. Jen aby nebyli oni nebo jejich potomci příští číslo na seznamu mrtvol. To by byl ale nehezký konec otroků.