Na Seznamzprávy se dnes píše zcela zásadní věc, která nemůže klimaticky odpovědné politiky nechat v klidu:

Nový odhad říká, že produkce emisí skleníkových plynů způsobená prvními dvanácti měsíci války dosahuje ekvivalentu 120 milionů tun CO2. To je o 20 milionů tun víc, než vyprodukovalo celé Česko za rok 2021.

Jeli nás chce ještě někdy nějaká instituce přesvědčit o tom, že je globální změna klimatu vážně problém, pak musí všechny státy okamžitě přestat podporovat válečné běsnění. Prostě to nějak dopadne a tečka. Je poměrně lhostejné jak, neb jde o marginální problém z hlediska budoucnosti světa a ochranou řped CO2 – vždyť zrovna dnes byly v médiích děsicé zprávy o závěrech vědců z IPCC! Jak je můžeme ignorovat, vždyť jde o nás všecky a už jsme v rámci boje za lepší budoucnost zakázali brčka, no ne?

Když okamžitě státy neukončí vešekré své kroky směřující ke zyvšování CO2, pak to všechno okolo klimatu jsou jen bohapusté lži. Je přece naprosto normální, při releativně jednoduché cost benefit analýze, dospět k závěru, že i kdyby (což je blbost a nic takového se nestane) ve válce zemřeli všichni obyvatelé Ruska i Ukrajiny do posledního, bude to jen malinká část bytostí, které budou jinak nezměrně trpět kvůli nárůstu CO2 a jeho strašlivému působení na teplotu naší planety. Jsou prostě situace, kdy je třeba udělat tvrdé rozhodnutí! Razantní snížení emisí CO2 o tolik tun, je přesně takovým okamžikem! Teď je čas být hrdinou a říct otřesně obrovské produkci CO2 doopravdy NE! Doufám, že se najdou lidi, kteří to dokážou. Vsadila bych se, že takový PePan na to určitě koule má!

Nepobírám vůbec, proč je to taková potíž pro naše vládce říci pravdu a CO2 se postavit. Vždyť je to všechno nad slunce jasné. Známe náš největší problém – oxid uhličitý, víme, co je třeba podniknout, abychom byli bezemisní, ale ne, děláme pravý opak. Proč?

Nechápala jsem to ani u covidu. Bylo přece naprosto, z pohledu celé palnety, jedno, kolik lidí zemře s covidem nebo na covid. Nikdy záchrana doslova promile životů (z pohledu globálního) nemohla vyvážit cenu, kterou jsme v boji s virem jako lidstvo a společenství živých bytostí zaplatili. Jen toho CO2, co nás stály roušky (a to nepočítám obaly na vakcíny a veškerý pandemický atombordel ze špitálů).

The amount of plastic wastes generated worldwide since the outbreak is estimated at 1.6 million tonnes/day. We estimate that approximately 3.4 billion single-use facemasks/face shields are discarded daily as a result of COVID-19 pandemic, globally.

Jestliže jedna rouška představuje v průměru 50 gr CO2, pak jsme tedy na slušném čísle, se kterým státy vůbec nic neudělaly, naopak znečištění a produkci CO2 nařízeními vymáhanými pod pokutami vynucovaly. Je to pravda, říkají to experti!

And the total footprint of one mask… is 0,05 kg of CO2-equivalent, so around 50 grams. The footprint of one banana is around 80 grams, for comparison.

Pokud byschom vzali vážně vědce, kteří spočítali uhlíkovou stopu roušky, za den jen samotná báječná ochrana úst a nosu vyprodukovala celosvětově 170 000 000 kg CO2.

Za jeden rok „pandemie“ to bylo 62 050 000 000 kg CO2. Za dva roky 124 100 000 000 kg.

To je 124 100 000 tun CO2. Tyjo. Stejné číslo jako válka na Ukrajině. to je zázrak!

Evidentně tedy máme jen dvě možnosti:

a) vše okolo CO2 je sprostá lež, když státyproti jeho vypouštění po statisícíh tunách vůbec nic efektivního nedělají a naopak produkci CO2 dost nevybíravými způsoby podporují, v čemž jim navíc pomáhají jim i soudy, minimálně ty české;

b) ta druhá možnost mě nenapadá.

Tak tohle je docela vtipné, ne? Bavím se tím, že kojoti nahoře to celé nějak nedomysleli. Nemůžete lidi současně trýznit nesmyslnými opatřeními směřujícími k eliminaci CO2, nemůžete je děsit hrozitánským oteplováním planety a přitom se vytasit s válečnou kartou, se zbrojením a s pandemií, které dohormady neuvěřitelným způsobem na ekologii a zdraví lidi a na klimatickou budoucnost kašlou. Prostě je ptořeba si vybrat jen jedno téma a tomu zůstat věrni, jinak se vám to začne všechno nějak motat dohromady a je z toho dort pejska a kočičky a nemůže to nikdo, ale nidko brát vážně.

P. S.: Jo a „vědci“ spočítali i uhlíkovou stopu menší jaderné války. To jako fakt:

Almost 700m tonnes of CO2 would be released into the Earth’s atmosphere by even the smallest nuclear conflict, according to a US study that compares the environmental costs of developing various power sources.

Na takového Little Boy či Fat Man sice roušky zatím nemaj’, ale kdyby přišel nějakej novej pěknej virus, který by se u nás zabydlel tak na pět let, třeba to tam taky dotáhnou. Držme jim palce, vždyť nás zachránily!