Včera jsem byla v Novém Kyjevě. Musela jsem k zubařce, která mne nepotěšila, neb mi chce vyměnit moji starou krásnou amalgámovou plombu za tu bílou. Jednak mne to přijde na pár tisíc a jednak mne to bude, au, au, bolet. Když jsem čekala, až konečně bude 14:30 a budu moci do ordinace (ano, moje dentistka bere pacienty na minutu přesně), četla jsem si, jak jinak, e-maily. David mne nalákal předmětem jednoho z nich „ESLP proti Ukrajině“. Po přečtení mi spadla čelist (málem).

Takto věc shrnul sám ESLP:

Když jsem to četla dceři, smála se, až málem spadla ze židle, protože se právě před pár dny bavila s jedním kamarádem, který jí sdělil, že má obavy o svoje ledviny, že po nich určitě kdekdo baží. Patrně to byl vtip, ale v kontextu ukrajinského zdravotnictví to legračně nevypadá. Jen si to představte, že vám takhle v sobotu v podvečer někdo zavolá a řekne: „Někdo ti ukradl levou ledvinu!“ Nejdřív bych se musela podívat, kolik piv jsem vypila. Kdyby to bylo méně než pět, docela bych se vyděsila, kdybych věděla, že mne operovalo něco tak strašidelného, jako je lékař s připravenou přepravkou na orgány.

To si pak člověk říká, že může být vděčný, že u nás zatím ukrajinští zdravotníci implementují jen medicínské praktiky slabšího rázu:

Doktor Domažlické nemocnice údajně v květnu ordinoval pod vlivem alkoholu. Policisté nyní lékaře z Ukrajiny obvinili z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Pacienta, který přijel na internu Domažlické nemocnice se zdravotními komplikacemi, měl nutit dělat kliky a dřepy. Teď kriminalisté čtyřicetiletého lékaře z Ukrajiny, který byl ve službě údajně opilý a požadoval od nemocného nestandardní úkony, kriminalisté obvinili. Za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí rok vězení, zákaz činnosti a peněžitý trest. Událost se odehrála loni v květnu. Jednapadesátiletému muži se v noci udělalo špatně, a proto skončil v Domažlické nemocnici. Na interní ambulanci se však pacient setkal s neobvyklým přístupem. Lékař ho nutil, aby udělal desítky dřepů a kliků. To však muž kvůli svému zdravotnímu stavu odmítl. Souhlasil pouze s méně fyzicky náročnými cviky, po nichž se mu ale přitížilo. Nakonec ho sanitka převezla do plzeňské fakultní nemocnice, kde podstoupil další vyšetření. Na místo ještě téže noci vyjížděli policisté, kteří lékaře našli po několika hodinách spícího na střeše nemocnice. Následně nadýchal 1,6 promile alkoholu.

Uf, dokud po nás svérázní lékaři chtějí jenom kliky a ne levou ledvinu, je to dobrý.