Před chvílí jsem se zasnila nad tím, jaké by to bylo, kdybych byla bývala přijala nabídku kandidovat na prezidenta tohodle přitroublýho státu a kdyby ze mne nakonec prezidenta skutečně udělali. Jééé, to by vám byla bžunda! Kdyby třeba za mé svrchované vlády přijel do ČR ten zelený herecký otrapa, vzkázala bych mu, ať se kouká v civilizované zemi pořádně oháknout a s pokorou ať ohne hřbet až k zemi a děkuje, že tu ještě vůbec trpíme všechny ty jeho nevychované spoluobčany.

Zdroj: Novinky

A naschvál bych si na setkání se zeleným pidimužikem vzala dváncticentimetrové podpatky, jaké nosívala Carrie, i kdybych se na nich měla zabít. Popřípadě bych respektovala ukrajinský styl oblékání a vytáhla bych taky šusťákovku, nebo možná legíny, jaké v Novém Kyjevě obvykle nosí postsovětské krasavice. No ale prezidentem je nyní komunistický majorgenerál a já krmím slepice, tak z říše snů zpět do reality.

Často se teď řeší, jestli vůbec mají připrchlíci, kteří hromadně jezdí na prázdniny a dovolené na Ukrajinu, nárok na dočasnou ochranu.

„Zajisté jde zčásti o návratovou cestu ukrajinských občanů domů, částečně jde ale také o návštěvy na západě. Nevypadá to, že by provoz mezi Evropou a Ukrajinou ustával, spíš naopak. Koneckonců jde o obrovskou zemi a mobilita je pro Ukrajince v současné době velice zásadní,“ zmiňuje mluvčí Flixbusu Beránek.

Já vám nevím, mezinárodní právo veřejné bylo na fakultě nudné a z přednášek od Jelínka si jen pamatuju, že jakési padáky mají být oranžové. Vykládat si jeho normy netroufám… pojďme se proto podívat na nějaké zdroje.

Na webu MV ČR se o podmínkách dočasné ochrany píše:

Dočasná ochrana – ochranný institut výjimečné povahy existující vedle mezinárodní ochrany. Smyslem je rychle a účinně reagovat na hromadné přílivy vysídlených osob ze třetích zemí, které se nemohou vrátit do země svého původu. Může se jednat o osoby, které uprchly z oblastí ozbrojených konfliktů nebo endemického násilí, nebo osoby, kterým vážně hrozí systematické nebo obecné porušování lidských práv, či osoby, které se staly oběťmi takového porušování lidských práv;

No, jak píšu, su jen prostá venkovanka, v mezinárodním právu nezběhlá. Nicméně jazykový výklad uvedené poučky mne vede k závěru, že ti, kdo s českými a jinými drahami, popř. za využití jiných dopravních prostředků spěchají na Ukrajinu, aby si užili prázdniny, se jaksi vrátit tam, kam srdcem a myšlením patří, mohou… je ale možné, že „naši Ukrajinci“ dostali nějakou speciální výjimku, protože Putin a protože bojují za tu naši svobodu, tak nemá smysl „právu“ věnovat další čas. Stejně je to nefunkční systém a u soudů se spravedlnosti nedomůžete, i kdybyste měli tisíckrát pravdu, leda tak na svatýho Dyndy.

Proto platí jako jindy: co s tím, s čím nesouhlasíte, naděláte? Odpověď je snadná – nic, svět kolem nezměníte. Točí se tak ěnjak sám o sobě, bez ohledu na to, co vy chcete. Proto se ptám – stojí vám rozčilování za žaludeční vředy, které si kvůli Ukrajincům a jiným národům, s nimiž máme mít povinnou solidaritu, vyrobíte? Stojí vám všichni tihleti migranti za to, že promrháte drahocenné roky svých krátkých životů? Mně ne.

Se státem a jeho mašinérií nehnu, politikům svůj hlas dávat nehodlám… Mnohem lepší tedy je si říct, že na všechny obejdy světa, ať už jsou odkudkoliv a jakékoliv národnosti, zvysoka kašlete.

Ostatně, přesně to, že jim přestanete dávat pozornost a energii, to je vyčerpá ze všeho nejvíc. Budete-li se rozčilovat kupř. nad drzým (to je asi nějaká národní ukrajinská vlastnost – nebetyčná drzost, ne?) punkerem, který bůhví proč děkuje Čechům a má nervy z pozice Ukrajince připomínat osmašedesátý, pouze živíte zlo. Tak toho nechte. Bude vám rozhodně líp a padouchům o dost hůř. Nakonec by v ideální světě bez pozornosti poddaných zdechli na oubytě jako američtí bohové.

Na závěr přikládám ještě jednu fotečku ukrajinského hrdiny, která dokládá, že ten komediant je buď úplně blbý nebo navedený anebo chudý jak kostelní myš. Má jen jedno triko a musí ho nosit už celé měsíce! Na druhou stranu, je, na rozdíl od PePy klimaticky odpovědný, neplýtvá, je skromný, já vím, já vím.

Zdroj: Novinky

Vážně se něčeho takového, jako je toto nebohé miniaturní stvoření v khaki bojíte? Vážně? Ale děte… radši posbírejte pro Zelíčko pár víček, ať má na sako.