Že jsem skočila na špek podvodníkům a dostala jsem se s dětmi nejen svými, ale i svých milých přátel na tábor hrůzy, o tom jsme už psala. Protože provozovatelé se rozhodli, že na jejich „úžasný“ tábor nesmí očkovaní na covid-19, ani děti, ani dospělí, ale přitom mi do očí hlavní vedoucí řekla, že kdyby došlo na věc a očkování bylo povinné pod vysokými pokutami, samozřejmě by se naočkovala, pochopila jsem, že ta nehorázná diskriminace očkovaných byla jen další čistá svévole.

Je mi totálně zle ze všech pitomců, kteří naprosto bez důvodu šikanují očkované, neočkované, teplouše, heterouše, kohokoliv skrze jeho ne/ekologické vnímání světa, lítost či naopak lhostejnost k modrožlutým a kvůli jiným stupidním kritériím, rozhodla jsem se, že táborovou diskriminaci nenechám jen tak. Obrátila jsem se na Českou obchodní inspekci.

Výsledek: fyzické ani právnické osoby nemohou samy rozhodvat o tom, koho obslouží a koho ne, ať už kvůli očkování nebo neočkování (a podle mne ani kvůli jiným nesmyslům).

Do datové schránky mi před pár dny přišlo sdělení, že jednání majitelů tábora ČOI shledala jako protizákonné a tábor dostane pokutu (doufám, že hodně tučnou). Konkrétně mi napsali:

Informujeme Vás, že provedenou kontrolou bylo zjištěno porušení právních předpisů v dozorové pravomoci České obchodní inspekce, a to zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, v platném znění, za které bude kontrolovanému subjektu v rámci pravomocí ČOI uložena sankce.

To, co řekla ČOI, je opravdu důležité. Jsem zvědavá, jak bude vypadat samotné rozhodnutí a jeho odůvodnění. Určitě si ho vyžádám. Nicméně už teď je jasné, že bez toho, aby existovalo nějaké mimořádné opatření nebo právní úprava, která by rozlišování (aktuálně podle očkování) umožňovala, nemohou si podnikatelé ani jiné fyzické či právnické osoby jen tak říct, že někoho nebudou obsluhovat, protože si třeba naprosto nejapně myslí, že očkovaní nebo neočkovaní jsou pro svoje okolí nebezpeční. Jinak by totiž ČOI nemohla táboru pokutu uložit.