Letos to rozhodně nevypadá na okurkovou sezónu. V Novém Kyjevě došlo k nepěknému incidentu, který v očích veřejnosti silně otřásl narativem oficiální propagandy „Ukrajinci bojují za naši svobodu a my proto poskytujeme pomoc maminkám s dětičkama“. Na celé záležitosti, jak jistě víte, je pikantní, že obětí rychlého tasení chladné zbraně se stal mladý příslušník romské komunity. Národnostní a kulturní pozadí události vhodilo libtardy z médií a odjinud do mimořádně nepříjemného postavení – ach bože, bože, na čí stranu se postavit? To je pekelné dilema! Osobně jsem překvapena, že si tak rychle všichni vybrali vraha.

Žasnu nad tím, že i Romea upřednostnila naše milé nezvané hosty, kteří si patrně nikdy nehodlají vzít k srdci průpovídku o rybě a třetím dnu a za pár let prázdnin dotovaných z našich kapes nejspíš požádají o trvalý pobyt namísto toho, aby se konečně vrátili do bývalého Sojuzu. Přijde mi to dost nespravedlivé nejen proto, že Romákům hodně fandím, neboť jsou mým nedostižným vzorem, pokud jde o vydrbávání se státem (tohle myslím smrtelně vážně – chtěla bych mít vůči moci nastavení jako oni). Blbé to je hlavně proto, že jsem doufala, že se vrazi prostě odsuzují a že nebudeme opakovat zastírání pravdy jako v případě muslimů, kdy atentáty vždycky páchají nějací duševně vyšinutí a nikdy to nemá s islámem nic společného. Nepojmenování pravdy přitom vede jen k celkovému zhoršení problémů.

Protože je Romea nepochybně závislá na státních a jiných dotacích, nechce zbytečně kousat proukrajinskou ruku, která ji živí (představte si ten cirkus, kdyby prašivým vrahem nebyl ten, kterého nesmíme jmenovat, ale nějaký český jouda). Kvůli tomu se postavila i proti zpěvačce Bikárové a jejímu videu, na kterém není vůbec nic špatného ani pobuřujícího. Ta ženská má podle mne docela dobrý projev:

Naše vláda selhává a selhala, protože z naší země se stává úplně země nebezpečná. My se musíme bát jít ven. Protože na nás útočí,” tvrdí emotivně Bikárová. “Já budu mluvit asi za Romy a ne jenom za Romy, ale jsme Češi, a to je naše země a my jí budeme bránit,” říká ve videu a obviňuje prezidenta a premiéra, že mají na rukou krev “našich lidí..

Copak se tak nemůže minimálně cítit? Nemůže to tak vnímat? Proto, že má názor, je špatná? Vždyť skutečně zabili někoho z jejího světa a ona může vnímat situaci jako nebezpečnou pro sebe a své blízké. Já osobně třeba taky říkám děckám, že to teď v Novém Kyjevě není tak fajn jako dřív a že se nemají s nikým bavit a kdyby viděli, že se někde něco děje, tak mají jít hned pryč a nikdy nic neřešit a ničeho si nevšímat. Dřív jsem jim nic takového neměla potřebu sdělovat.

Ohnuté hřbety z Romea to komentovaly takto:

Bikárová nejdříve vyjádří soustrast rodině mrtvého Nikolase Dirdy, pak uvede, že rozhodně nechce šířit nenávist k nějaké skupině, ale část jejího videa se nese otevřeně v xenofobním duchu proti ukrajinským uprchlíkům v ČR

Bla, bla, bla. To není hezký! Kdepak. Mně naopak naprosto nadchla představa romské demonstrace spojené s Rajchlovou PRO (už to je jak z absurdního dramatu) nebo dokonce s něčím takovým (ale to je jen takové denní snění z mé strany) jako jsou Slušní lidé, na které se při průvodu Brnem společně skanduje: „Čechy Čechům!“ Mohli by dojít až na Hrad a žádat audienci u PePana. Mrtvý Rom sice nebyl popliván, tak hrozné to nebylo (Pavel se k tomu na Twitteru z důvodu malého významu události nevyjádřil, namísto toho se účastnil jakési sousedské trapárny), ale přece jen… co, Taťko Šmoulo, nešlo by toho milého vraha z východní Evropy aspoň malinko odsoudit?

Na závěr vážně: je neuvěřitelné, že jsme se nepoučili a nikdy se nepoučíme z toho, jaké trable mají s tzv. uprchlíky na Západě, kde se vraždy na ulici jen tak pro nic a za nic staly normou. Je neuvěřitelné, že Fiala, ten ulhaný krysák, který ještě před pár lety uprchlíky upřímně nenáviděl, najednou s agilním soudružstvím hlásá solidaritu. Ještě neuvěřitelnější ale je, že nedokážeme žít sami za sebe a potřebujeme nad sebou státní bič, který posloucháme a kterému platíme za to, že nás trestá a týrá. Lidi jsou asi jako celek nepoučitelní. Konat proto můžeme jen sami za sebe.