Jistě víte, že v posledních letech se všude objevují názory, že musíme zamezit hanění obézních lidí, neboť i ti mají právo na úctu. Já s tím tedy nesouhlasím, neboť si na mne nikdo nepřijde se soucitem ani koninami, a úcta k obezitě nic jiného, než konina není. Důvod to má prostý – obezita je příšerně nezdravá a stojí společnost fůru peněz. Navíc jsem dnes v rámci přípravy na jednu covidovou právní práci procházela zprávy pro Poslaneckou sněmovnu o stupidních protipandemických opatřeních a v odůvodnění jedné z nich byl tento slide z prezentace:

Aha. Takže na slavných přeplněných JIP bylo 80% lidí s nadváhou nebo dokonce nechutně obézních? A kvůli těm nemohly děti chodit do sportovních kroužků? Prima, hned jsem byla po zjištění takové potěšující informace smířenější s tím, že kvůli této zranitelné skupině jsme museli nosit roušky a vůbec dva roky poslouchat nesmysly o virech, testovat se a nesměli jsme ani pít kafe z kelímku nebo opustit republiku.

Doufám, že se ti, kdo kvůli své nedisciplinovanosti a všežravosti způsobili tu mediálně dramatizovanou zátěž systému, aspoň trochu stydí. Sakra by měli. Obezita je totiž problém i pro rozpočet. V Akčním plánu proti obezitě se totiž mj. píše:

Naopak, nepodaří-li se primární prevencí a správnou výživou ovlivnit výskyt obezity a její prevalence vzroste do roku 2030 v ČR na 35 % dospělé populace, jak to odhaduje WHO za předpokladu, že nebudou přijata a realizována účinná intervenční opatření, pak roční náklady pouze na léčbu chronických neinfekčních onemocnění v roce 2030 stoupnou na 1.5 násobek výdajů současných, tj. na celkových 350 miliard Kč ročně a náklady na sociální péči dosáhnou sumy 700 miliard.

Ano, co to je ve srvonání s výdaji na Ukrajince, ale i tak. Žádné čučky to taky nejsou.

Být obézní je jednoduše sakra sobecké! Nechápu, že se tohle nikdy v souvislosti s covidem pořádně nepojmenovalo. Jak se do prkenný vohrady mohla neustále žádat solidarita zdravých s tzv. zranitelnou skupinou, když nikdo nemyslel na to, aby se třeba obezita dětí nezhoršovala? Proč měli být ti, kdo o sebe dbají, trestáni za to, že ostatní jsou jak čuňátka před porážkou?

Já osobně upřímně doufám, že se k tloušťce zase začne přistupovat jako k něčemu společensky odsuzovanému a že všechny ty XXL nádhery, které jsou dnes nejrůznějšími influencerkami či modelínami s nohama dlouhýma až na zem, zmizí v propadlišti dějin, protože už nikdy nechci být zodpovědná svým vlastním životem za zdraví někoho, kdo si ho sám cíleně ničí.

Musíme říct, že opravdu není normální žádat větší sedadla v letadlech jako tahleta krasavice, ale normální je zhubnout na obyčejnou velikost a neotravovat druhé se svým zpackaným životem.

Zdroj: Novinky.cz

V souvislosti se špeky a s covidovým zákazem chodit na sportoviště a naopak požadavkem státu na občany, aby tito ideálně leželi doma před televizní a sledovali záběry tlusťochů připojených na ty zázračné ventilátory na jednotkách intenzivní péče, jsem se dnes zasmála nad apelem našeho prasátka bradavičnatého Válka, abychom chodili běhat, protože prevence je další zázrak medicíny.

Prevence a posílení její role v české společnosti je moje priorita, a běh je jednou z forem prevence, kterou sám pravidelně praktikuji. Předcházením onemocněním šetříme nejen vlastní zdraví a čas, ale také finanční prostředky celé společnosti. Nejlépe a nejlevněji se totiž řeší problémy, které nevzniknou. Pravidelné běhání ve zdravých mezích je nepochybně jednou z cest, jak řadě zdravotních obtíží předcházet,“ uvedl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.

Ještě dlouho budu muset přemýšlet nad významem věty: „Nejlépe se řeší problémy, které nevzniknou.“ To je hlavolam určený jen pro nějaké prudce inteligentní jedince.

Válku, ty cvoku, co to sakra meleš? Copak ty si už nevzpomínáš na časy, kdy jste zakazovali lidem chodit po venku nebo je nutili zahalovat obličeje do vrstev plastu, kdy jste na ně posílali policajty a kdy jediným zázračným lékem proti virům byla vakcína a zavřené ordinace praktiků? A ano, můžeš za to stejně jako Babišovi poskoci, protože jste jim nouzový stav neustále posvěcovali a neudělali jste vůbec nic, aby ta nelidská hrůza skončila.