Vím, že už je dávno zapomenuto, že Babiš neuchoval v hlavě školské znalosti o planetách sluneční soustavy. Pominu teď směšné zatahování dětí do politiky, ze kterého se mi ježí všechny chlupy a díky kterému děkuju všem svatým, že stáli při naší rodině a zařídili, že děcka nechodí do vzdělávacího ústavu. Chci psát o něčem jiném. Myslím si totiž, že celá kauza byla zbytečně zveličená a je škoda, že Babišův PR tým nevzpomenul Sherlocka Holmese. Včera, když jsem se ve společnosti dobrého červeného a dřímajících psisek nikoliv baskervillských dívala na seriál Sherlock, připomněla jsem si, že slavný detektiv měl také značné mezery, pokud jde kupř. o heliocentrickou soustavu.

V jedné diplomové práci se k tomu píše:

Ve volných chvílích si Holmes rozšiřuje své znalosti nutné pro vykonávání detektivní činnosti. Dokáže například od sebe rozeznat desítky různých druhů tabákového popela. Má také hluboké znalosti chemie, avšak v literatuře nebo astronomii se nevyzná. Neví například, že Země obíhá kolem slunce.


Sám Sir Arthur Conan Doyle právě v Psovi baskervillském, jak mi sdělila dcera, píše:

Tak vidíte. Nejde o nějakou strašlivou neznalost, jak se domnívají učitelé a pisálci, ale o znak geniality, kašlete-li na hloupé konvence a na to, co si myslí ostatní. Já si z toho beru příklad. A vy?